Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Oto nasz krótki film z zajęć z programowania w Scratch

Mistrzowie kodowania (zobacz)

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania godzina kodowania 2015GODZINA KODOWANIA

"Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki"

Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania

Godziny Kodowania organizowana jest w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania.

http://godzinakodowania.pl/sites/default/files/ban16.jpg

Postarajmy się, by pobić ten rekord w tym miesiącu. W 2016 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 5-11 grudnia, 2016.

Nasza szkoła również realizuję tę inicjatywę edukacyjną. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału!

Więcej na stronie organizatora (zobacz)

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - CodeWeek 2016 Znalezione obrazy dla zapytania codeweek

CodeWeek, czyli Tydzień Kodowania to warsztaty, szkolenia, debaty i inne wydarzenia związane z programowaniem, odbywające się w całej Europie. Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

W tym roku Europejski Tydzień Kodowania odbył się  także w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie pod hasłem „Trójka KODUJE”. W dniach 17-21.10.2016r. uczniowie na zajęciach komputerowych podejmowali naukę programowania w programie Scratch. Młodzi programiści wykonali również gazetkę na szkolnym korytarzu poświęconą temu wydarzeniu.

Więcej…

 
Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala  wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką

– Bill Gates

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - Trójka KODUJE

W tym roku szkolnym nasza szkoła zakwalifikowała się do IV edycji "Mistrzów Kodowania", w ramach której na zajęciach koła informatycznego uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem.

Uczniowie koła razem z nauczycielką zajęć komputerowych panią Agnieszką Kret zapraszają do uczestnictwa w TYGODNIU KODOWANIA, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. To okazja do wspólnego świętowania umiejętności programowania, bo kodować może każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ogłoszenie stopni alarmowych na terenie całego kraju
    Biuro Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia...
  • Kto dostanie Trytona?
    Znamy już nominowanych do najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Kapituła wybrała kandydatów do nagrody Trytona Nyskiego. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureata statuetki odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 162 gości 
LOGOWANIE