Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2018

Za nami trzy dni konkursowych zmagań w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR, którego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. W konkursie swoich sił próbowało 24 uczniów naszej szkoły z klas II – VIII. Wszystkim uczniom gratulujemy odwagi i życzymy wysokich miejsc.

Wyniki konkursu poznamy już w grudniu. Czekam z niecierpliwością!

 

I Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli Szkół Nyskich w Strzelectwie Sportowym

11 listopada, na strzelnicy ZSO Carolinum odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli Szkół Nyskich w Strzelectwie Sportowym.

Na szczycie podium indywidualnie stanęła pani Beata Zdobylak-Zabłotni, a w klasyfikacji zespołowej drużyna w składzie: Beata Zdobylak-Zabłotni, Katarzyna Michalec i Janusz Wydra zdobyła III miejsce.

Mistrzostwa zorganizowało Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Nysie.

Gratulujemy!

Więcej…

 

"Zbliżające się Święto NiepodległościSetna rocznica powrotu Rzeczypospolitej na mapy Europy... Wyśpiewujemy radośnie szczęście, że żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą…”

XVI Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej

Szkolny zespół "Dylemat" w składzie: Paulina Staliś, Zofia Szelwach, Hanna Kret, Daria Chmura i Stanisław Halikowski, opiekun zespołu pani Jagoda Marfiany - zdobył  III miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej, za piosenkę "Marsz Sybiraków". Patronat nad konkursem sprawuje Opolski Kurator Oświaty.

Więcej…

 

XIX Festiwal Pieśni Polski Niepodległej

Na XIX Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej, zespół "Dylemat" w składzie: Paulina Staliś, Zofia Szelwach, Hanna Kret, Daria Chmura i Stanisław Halikowski - zdobył wyróżnienie w kategorii zespoły za piosenkę "Marsz Sybiraków".

W kategorii solista klas I-III - I miejsce zdobył uczeń klasy 2b - Maksymilian Małecki. Maks wystąpił 10.11.2018r. w NDK  podczas Koncertu Finalistów Przeglądu i Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej oraz Przeglądu Tańca Narodowego.

Więcej…

 

Pani Lucyna Furdykoń nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2018

 

W dniu 9 października 2018 roku w pięknych salach Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania Konkursu „Nauczyciel Roku 2018”. Spośród wszystkich pedagogów w Polsce tylko trzynastu otrzymało nominację do tego zaszczytnego tytułu. Wśród nich jest pani Lucyna Furdykoń, nauczycielka naszej szkoły! Pani Lucyna to pedagog uwielbiany przez dzieci i ceniony przez rodziców. Zawsze uśmiechnięta, pomocna, pełna energii i młodzieńczego zapału, jest jednym z filarów naszej szkoły. Zainicjowała wiele działań i akcji służących dzieciom i edukacji. Już w 1996 roku – jako pierwsza w Polsce podjęła udaną próbę nauczania dziecka niewidomego w szkole masowej. Obecnie również pracuje z  uczniem słabowidzącym. Była inicjatorką powstania w szkole Małego Samorządu. Realizuje innowacje pedagogiczne. Podejmuje wiele działań na rzecz tolerancji i zrozumienia między pokoleniami, a także między ludźmi o różnym statusie społecznym.

Podczas uroczystości w Warszawie uhonorowano również naszą placówkę, przyznając jej tytuł „Szkoły na medal”.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

--------------------------------------------------------------------------------