Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Przegląd Tańców Narodowych i Regionalnych

Dnia 28 kwietnia odbył się, zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową i Fundację "Bardziej być", Przegląd Tańców Narodowych i Regionalnych. W przeglądzie tym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Inaugurując imprezę, wszyscy uczestnicy wspólnie odtańczyli Poloneza.
Uczniowie klasy IIa zaprezentowali się w tańcu  "Lasowiak". Jest to polski taniec ludowy, pochodzi z regionu rzeszowskiego. Uczniowie klas trzecich, z wielkim kunsztem, zatańczyli pięknego "Poloneza" - polski taniec narodowy.

Więcej…

 

Program „Bezpieczna+”

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do programu "Bezpiecznie +". Program jest komplementarnym działaniem w stosunku do realizowanego już rządowego programu na lata 2014–2016 „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”. Celem „Bezpiecznej+” jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią.

Więcej…

 

„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do Rządowego programu „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”, którego celem było:

- doposażenie biblioteki szkolnej w książki o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom uczniów w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata;

- promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych; wzbogacanie oferty bibliotek szkolnych w książki wybrane przez uczniów – atrakcyjnych dla nich;

- urozmaicanie realizacji programów nauczania przez zapewnienie uczniom atrakcyjnej oferty lekcji bibliotecznych; rozwijanie samorządności uczniowskiej przez umożliwienie uczniom wpływu na kształtowanie księgozbioru biblioteki szkolnej;

- rozwijanie współpracy bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi (udział w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej i przedstawieniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nysie).

Więcej…

 

Zajęcia językowe z p. Hai Xin w ramach programu AIESEC

W dniach 14-18 grudnia gościliśmy w naszej szkole Panią Hai Xin, która przyjechała  do Polski z Wellington w Nowej Zelandii, w ramach programu AIESEC.

Podczas pobytu w Nysie Hai Xin prowadziła zajęcia językowe dotyczące Nowej Zelandii we wszystkich zespołach klasowych naszej szkoły. Lekcje odbywały się oczywiście w języku angielskim. Prezentacje zawierały również elementy języka Maori oraz języka Chińskiego, które bardzo podobały się naszym uczniom. Uczniowie poznawali elementy historii, geografii oraz fauny i flory Nowej Zelandii. Każdorazowo po prezentacji słuchacze mieli okazję zadawać pytania, których było bez liku. Była to doskonała okazja do ćwiczenia języka obcego w praktyce, gdyż Hai Xin zna zaledwie kilka polskich słów.

Więcej…

 

Znalezione obrazy dla zapytania godzina kodowania 2015GODZINA KODOWANIA

Godziny Kodowania organizowana jest w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata, cieszy również popularność tej inicjatywy w Polsce. Według danych zebranych przez organizatorów, 298 572 uczestników z Polski wzięło udział w 494 956 sesjach w ostatnich 12 miesiącach Godziny Kodowania! W poszczególnych miesiącach, z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych, Polska plasowała się na miejscach 10-16 w rankingu liczby sesji i uczestników wśród ok. 200 krajów uczestniczących w tej inicjatywie. W szczególności w grudniu 2014, 80 535 uczestników z Polski (12 miejsce wśród krajów) wzięło udział w 127 455 sesjach (10 miejsce wśród krajów).

Postarajmy się, by pobić ten rekord w tym miesiącu. W 2015 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 7-13 Grudnia, 2015.

Nasza szkoła również realizuję tę inicjatywę edukacyjną. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału!

Więcej na stronie organizatora (zobacz)

 
Więcej artykułów…

--------------------------------------------------------------------------------