Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Pasowanie pierwszoklasistów

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w Naszej Szkole było przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów.
Dnia 12 października 2018r. - 79 uczniów klas pierwszych szczególnie przeżywało ten dzień.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Maria Wiercigroch dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuje Cię na ucznia…” – mówiła p. dyrektor dotykając ołówkiem jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci.

Więcej…

 

Gra miejska „Polska Niepodległa – historia na ulicach Nysy”

W piątek 19 października odbędzie się gra miejska, w której aktywnie będą uczestniczyły nyskie szkoły podstawowe. Reprezentacje szkół zmierzą się z zadaniami o tematyce niepodległościowej.

Zapraszamy i trzymamy kciuki!

 

 

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek 8 października w Nyskim Domu Kultury odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których uhonorowano Nagrodami Burmistrza Nysy wyróżniających się w swej pracy nauczycieli oraz wręczono Stypendia Burmistrza Nysy uczniom – laureatom konkursów przedmiotowych oraz zwycięzcom w zawodach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

Więcej…

 

I Ogólnopolski Kongres Edukacji Przyszłości

SP3 w Nysie jako jedyna z Opolszczyzny nominowana w konkursie Laur Michała Anioła

3 października pani Maria Wiercigroch dyrektor Szkoły Podstawowej nr3 w Nysie wraz z  panią wicedyrektor Agnieszką Kret oraz panią Moniką Baj wzięły udział w uroczystej gali wręczenia nagród Laur Michała Anioła połączonej z I Ogólnopolskim Kongresem Edukacji Przyszłości.

Konkurs Laur Michała Anioła jest organizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie  nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii stosowanych przez szkoły i placówki oświatowe w całym kraju.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie – jako jedyna z Opolszczyzny - znalazła się wśród 49 szkół i placówek oświatowych z całej Polski nominowanych w konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Więcej…

 

Sejm Dzieci i Młodzieży

W zeszłym roku szkolnym dwie nasze uczennice, Klaudia Gontarz i Aleksandra Łuszcz, pod kierunkiem pana Krzysztofa Wilka, zakwalifikowały się na Sejm Dzieci i Młodzieży. Jego posiedzenie miało się odbyć w czerwcu, ale zostało przełożone.  Doszło do niego w dniach 26.09. - 27.09.2018. Wtedy dziewczyny, wraz ze swoim nauczycielem, były w Warszawie i wzięły udział w posiedzeniu XXIV Sesji SDiM, która była pod hasłem „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”.

Nasze dziewczyny wchodziły w skład piętnastoosobowej grupy reprezentującej nasze województwo. Żeby się w niej znaleźć musiały przeprowadzić kampanię wyborczą dowolnego posła Sejmu Ustawodawczego z 1919 roku. Zrobiły to tak dobrze, że nie tylko zakwalifikowały się, ale zajęły pierwsze miejsce w województwie pokonując starszych od siebie uczniów ze szkół średnich i gimnazjalnych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

--------------------------------------------------------------------------------