Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

„Czerwony Kapturek” w BIBLIOTECE

Dnia 24.10.2018r. na zaproszenie pani mgr Violetty Hirszfeld–Wodeckiej w RZPWE Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Nysie uczniowie klasy 3b z naszej szkoły wzięli udział w lekcji bibliotecznej – „Biblioteka jakiej nie znamy”, a następnie zaprezentowali przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

Więcej…

 

Biskup w szkole - bp ordynariusz Andrzej Czaja

Dla niektórych może pojawić się pytanie: Biskup w szkole? Tak w naszych szkolnych progach gościliśmy bp ordynariusza Andrzeja Czaje. Ks bp w ramach wizytacji w parafii Św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja bardzo chciał odwiedzić naszą szkole słysząc o niej bardzo dobre opinie. Oczywiście się nie zdziwił w progach szkolnych przywitały tak zacnego gościa dzieci z klasy 2a wraz z Paniami  Dyrektorkami oraz Katechetkami.

Więcej…

 

Gra miejska „Polska Niepodległa – historia na ulicach Nysy”

W piątek 19 października na miejskich placach i ulicach zaroiło się od młodych ludzi, którzy z kartkami w dłoniach i ciekawością w oczach rozwiązywali zagadki związane z historią naszego miasta i naszego kraju. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie zorganizowała grę miejską zatytułowaną „Polska Niepodległa”. W ten niecodzienny sposób uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Drużyny ze szkół podstawowych musiały wykazać się wiedzą o historii kraju, umiejętnością pracy zespołowej, refleksem i… technikami skutecznej perswazji.

Więcej…

 

Stypendyści Marszałka Województwa Opolskiego „Wspieramy najlepszych”

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły Nikola Woźniak oraz Mateusz Jończy uzyskało stypendia Marszałka Województwa Opolskiego „Wspieramy najlepszych”. W środę 17 października br.  podczas uroczystości w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły odebrali dyplomy stypendialne.

Gratulujemy!!!

Więcej…

 

Interaktywny pokaz eksperymentów pt. "Wściekły azot"

9 października 2018r. uczniowie klas 7, 8 SP3 w Nysie uczestniczyli w interaktywnym pokazie eksperymentów, zatytułowanym "Wściekły azot".  Program przygotował   i  zaprezentował  pan Mateusz Stocki.
Ten pasjonat nauk przyrodniczych jest twórcą systemów pokazów eksperymentów oraz filmów edukacyjnych dla szkół. Od kilu lat prowadzi na terenie całej Polski warsztaty i wykłady popularnonaukowe.
Pokazy w wykonaniu Mateusza Stockiego to zaproszenie każdego uczestnika w podróż po krainie eksperymentów mieniącej się kolorami tęczy i wypełnionej różnymi dźwiękami, a także zwrócenie uwagi na obecność nauki w życiu człowieka. Spotkania z nim uczą jak wykorzystywać zdobytą wiedzę i rozbudzają zainteresowanie każdego młodego człowieka naukami przyrodniczym.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

--------------------------------------------------------------------------------