Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek 8 października w Nyskim Domu Kultury odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których uhonorowano Nagrodami Burmistrza Nysy wyróżniających się w swej pracy nauczycieli oraz wręczono Stypendia Burmistrza Nysy uczniom – laureatom konkursów przedmiotowych oraz zwycięzcom w zawodach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

Więcej…

 

I Ogólnopolski Kongres Edukacji Przyszłości

SP3 w Nysie jako jedyna z Opolszczyzny nominowana w konkursie Laur Michała Anioła

3 października pani Maria Wiercigroch dyrektor Szkoły Podstawowej nr3 w Nysie wraz z  panią wicedyrektor Agnieszką Kret oraz panią Moniką Baj wzięły udział w uroczystej gali wręczenia nagród Laur Michała Anioła połączonej z I Ogólnopolskim Kongresem Edukacji Przyszłości.

Konkurs Laur Michała Anioła jest organizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie  nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii stosowanych przez szkoły i placówki oświatowe w całym kraju.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie – jako jedyna z Opolszczyzny - znalazła się wśród 49 szkół i placówek oświatowych z całej Polski nominowanych w konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Więcej…

 

Sejm Dzieci i Młodzieży

W zeszłym roku szkolnym dwie nasze uczennice, Klaudia Gontarz i Aleksandra Łuszcz, pod kierunkiem pana Krzysztofa Wilka, zakwalifikowały się na Sejm Dzieci i Młodzieży. Jego posiedzenie miało się odbyć w czerwcu, ale zostało przełożone.  Doszło do niego w dniach 26.09. - 27.09.2018. Wtedy dziewczyny, wraz ze swoim nauczycielem, były w Warszawie i wzięły udział w posiedzeniu XXIV Sesji SDiM, która była pod hasłem „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”.

Nasze dziewczyny wchodziły w skład piętnastoosobowej grupy reprezentującej nasze województwo. Żeby się w niej znaleźć musiały przeprowadzić kampanię wyborczą dowolnego posła Sejmu Ustawodawczego z 1919 roku. Zrobiły to tak dobrze, że nie tylko zakwalifikowały się, ale zajęły pierwsze miejsce w województwie pokonując starszych od siebie uczniów ze szkół średnich i gimnazjalnych.

Więcej…

 

XIV NYSKI FESTIWAL NAUKI

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA W NYSIE serdecznie zaprasza na XIV NYSKI FESTIWAL NAUKI, który odbędzie się 26-27 września 2018r.

Nyski Festiwal Nauki jest przedsięwzięciem o charakterze popularno-naukowym. Festiwal jest imprezą cykliczną, organizowaną we wrześniu w czasie ogłoszonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ogólnopolskiego Dnia Nauki. Nyski Festiwal Nauki jest skierowany w szczególności do ludzi młodych, którzy w niedługim czasie staną przed wyborem dotyczącym kierunku dalszego kształcenia. Uczestnictwo w nim ma na celu zachęcenie ich do kontynuowania nauki na poziomie szkół wyższych.

Więcej…

 

"Po latach tułaczki, ci którzy przeżyli,
znękani sterani do Polski wrócili.
Żyją tak, jak kiedyś pośród nas Polaków,
szacunkiem otoczmy - Braci Sybiraków"

DZIEŃ SYBIRAKA

Uczniowie naszej szkoły jak co roku bardzo aktywnie włączyli się w obchody 79 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku, a także upamiętnienie Polaków wywiezionych na Sybir, którzy tego dnia obchodzą swoje święto.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Czas na rybę!
    Nyskie Księstwo Jezior i Gór zaprasza na pokaz kulinarny z wykorzystaniem produktów rybnych, które odbędzie się w dniu 21.10.2018 r., o godzinie 15:00 na placu przy Ośrodku Formacyjno-Wypoczynkowym Vincenza Priessnitz.
  • List Prezesa Krus
    Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informują, że w ramach ochrony życia i zdrowia dzieci zamieszkujących tereny wiejskie, podjęta została decyzja o kontynuacji grupowego ubezpieczenia ...
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 130 gości 
LOGOWANIE