Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

"Wolontariat na rzecz działalności obywatelskiej”

20 października 2011 roku przedstawiciele Samorządu Szkolnego naszej szkoły wzięli udział w debacie “Wolontariat na rzecz działalności obywatelskiej”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Joannę Bigos- marszałek XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przy pomocy pracowników Urzędu Miejskiego w Nysie. Wszystkich uczestników spotkania przywitał zastępca burmistrza Nysy, Aleksander Juszczyk.

Podczas spotkania poruszono kwestie związane ze sposobami organizacji zadań wolontariackich, omówione zostały prawa i obowiązki wolontariuszy, sposoby promocji działań charytatywnych oraz rola dorosłych w podejmowaniu przez dzieci pracy na rzecz innych. Wskazano także mocne i słabe strony uchwały XVII Sesji Dzieci i Młodzieży.

Co więcej, uczestnicy wskazali różne rodzaje aktywności wolontariackiej i zgodnie stwierdzili,że wolontariat powinien być propagowany na szeroką skalę jako jeden z elementów niezbędnych w kształtowaniu osobowości młodych ludzi.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Uwaga na sily wiatr
    IMGW-PIB przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu.
  • Nyska Kronika Filmowa - odc. 209
    Dziś specjalnym gościem Nyskiej Kroniki Filmowej będzie selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek. Powiemy też o finałowej gali akcji Przedszkolak ratuje, Trytonie Nyskim i o tym jak będzie przebiegał ruch w centrum Nysy, już po...
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 
LOGOWANIE