BAL NA OLIMPIE

Dnia 27 listopada, w godzinach popołudniowych, odbył się w naszej szkole zjazd bogów, bogiń i herosów greckich. W te role wcielili się uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami, a za Olimp posłużyła pięknie przystrojona przez rodziców sala gimnastyczna. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się już od początku. października, czytając na lekcjach języka polskiego mity greckie, pracując metodą projektu nad plakatami i zaproszeniami na bal. To wielkie wydarzenie zgromadziło sporą publiczność, która nie szczędziła oklasków dla prezentacji ponad stu uczniów. Piątoklasiści stanęli na wysokości zadania i każdy był przebrany za postać, którą wylosował. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i oczywiście zabawę taneczną. Bal na Olimpie z pewnością na długo zapadnie w pamięć jego uczestnikom.