Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

TRÓJKA KODUJE W RAMACH #CodeWeek 2019

W dniach 7-11 października 2019r. nasza szkoła rozpoczęła w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek przygodę z programowaniem. Nasi uczniowie dołączyli do uczestników z całej Polski i Europy! Pod hasłem "Trójka Koduje" zaczęli zabawę z programowaniem. Szkolne obchody CodeWeek 2019 zostały zainicjowane stworzeniem gazetki szkolnej na temat programowania. 

Oprócz gazetki została stworzona instalacja w postaci paczki informacyjnej i węża bitowego. Przebieg tej społecznej inicjatywy nie ograniczał się tylko do części informacyjnej.  Klasy nauczania początkowego miały okazję wcielić się w rolę robota, który wykonuje zadania - program. W trakcie zabawy dzieci uczyły się precyzyjnego zapisu programu oraz jego odczytywania. Efektem zabawy była budowla z kubeczków.

Dla klas starszych przygotowana została przygoda z programem PixBlocks i znanym już naszym uczniom programem Scratch. Pomimo zakończenia CodeWeek - najbardziej wytrwali uczniowie kontynuują swoją przygodę z PixBlocksem i Scratchem, odnosząc  sukcesy. Również podczas innych zajęć lekcyjnych nauczyciele wprowadzali elementy kodowania.

Podsumowując:  Europejski Tydzień Kodowania to okazja do poznania, rozpoczęcia lub kontynuowania przygody z programowaniem. To także niepowtarzalna okazja do spotkania ludzi, którzy chcą się uczyć i wzajemnie się inspirować.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------