Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W sobotę 25 maja na terenie naszej szkoły odbył się tegoroczny 42 Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięło łącznie 21 drużyn ze szkół, z terenu województwa opolskiego. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Ideą tego konkursu jest poprawa stanu bezpieczeństwa, poprzez popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi. Organizatorem turnieju oprócz naszej szkoły był: Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Opolu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu, NSA Taboss Racing Nysa, Wojciech Misiak grupa Moto Otmuchów, OPOLSKIE Kuratorium Oświaty, Medical Rescue, Powiatowa Komenda Policji w Nysie, Powiatowa Komenda Policji w Namysłowie, Powiatowa Komenda Policji w Kędzierzynie-Koźlu, Powiatowa Komenda Policji w Karłowicach, Powiatowa Komenda Policji w Dalachowie, Powiatowa Komenda Policji w Brzegu, Powiatowa Komenda Policji w Kluczborku, Powiatowa Komenda Policji w Głogówku, Powiatowa Komenda Policji w Krośnicy, Powiatowa Komenda Policji w Ozimku, Powiatowa Komenda Policji w Zdzieszowicach, Powiatowa Komenda Policji w Głuchołazach, Powiatowa Komenda Policji w Rudnikach.

Uczestnicy finału rywalizowali w czterech konkurencjach - rozwiązywali testy wiedzy, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego i rowerowym torze sprawnościowym oraz wykazywali swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Komisja sędziowska oceniała poszczególne konkurencje, w  których uczniowie zdobywali kolejne punkty, zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali: przewodnicząca komitetu organizacyjnego pani Agnieszka Kret - wicedyrektor szkoły oraz pan Marek Pańka - prezes Polskiego Związku Motorowego – Zarząd Okręgowy w Opolu.

Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Gminy Izbicko - Publiczna Szkoła Podstawowa w KROŚNICY, która będzie reprezentowała nasze województwo w finale krajowym w dwóch grupach wiekowych.

Nasze drużyny w składzie: Jagoda Lis, Nina Słobodzian, Miłosz Krawczyk, opiekun: pan Dariusz Karczmit oraz Oliwia Gazdecka,  Zuzanna Bukartyk, Kamil Kania i Kamil Cichoński, opiekun: pani Monika Baj - walczyły dzielnie, klasyfikując się na 8 miejscu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Natomiast zwycięzcy dyplomy, okolicznościowe puchary oraz cenne nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale krajowym.

Więcej zdjęć na fb (zobacz)

 

--------------------------------------------------------------------------------