Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

XXX Ogólnopolska Pielgrzymka Sybiraków

Delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie uczestniczyła w obchodach związanych z pielgrzymką Sybiraków na Jasną Górę. Udział licznej grupy uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców na długo zostanie w pamięci ze względu niezwykłe miejsce i spotkanie z Sybirakami. Pani Teresa Sajan – Sybiraczka, która jechała z nami - wciąż dawała nam przykład pogody ducha i radości w pokonywaniu trudów pielgrzymowania.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za umożliwienie udziału Dzieci w wyjeździe do Częstochowy i reprezentowania  naszej szkoły podczas uroczystości związanych z XXX Ogólnopolską Pielgrzymką Sybiraków na Jasną Górę.

Uczniowie pięknie zaprezentowali się podczas akademii w Auli Papieskiej. Wykazali się sumiennością i wytrwałością, dzielnie pokonywali wszystkie trudy związane z późną porą powrotu oraz przenikliwym zimnem podczas Drogi Krzyżowej Golgoty Wschodu na Wałach. Mamy nadzieję,  że wydarzenia, w których uczestniczyliśmy nie tylko na długo zostaną w pamięci, ale przyczynią się do naszego rozwoju.

 

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie: J.Halikowska 5a, S. Halikowski 8a, D. Chmura 7b, A. Robak 7b, Z. Szelwach 8b, P. Staliś 8c, Z. Kołodziej 7b, E. Kołodziej - absolwentka,  M. Drapała 4a, J. Lis 7b, A. Biga 7b, M. Włoch 7b, R. Greszczuk 8a, J. Dereń 8b, K. Maciuszek 8c, W. Sikora 8c, M. Sypień 8c. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w uroczystościach na Jasnej Górze. Wielkie podziękowania dla Nauczycieli, Pracowników szkoły, Rodziców i Przyjaciół szkoły, którzy z nami pojechali i pomagali w przygotowaniach i występach uczniów!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------