Powrót do szkoły! List do UCZNIÓW

Kochani Uczniowie,

wkrótce rozpoczyna się okres Waszego powrotu do szkoły. Zgodnie z ustaleniami od 17 maja rozpoczniecie naukę w systemie hybrydowym, a od 31 maja już w trybie stacjonarnym.
Bardzo się cieszymy, że już wkrótce spotkamy się wszyscy na terenie szkoły. Liczymy na to, że Wy także pragniecie znów spotkać się z rówieśnikami i nami, nauczycielami. Zapewne towarzyszą Wam różne niepokoje, bo każda zmiana je przynosi. Chcemy Was zapewnić, że w naszej szkole określiliśmy pewne priorytety, obowiązujące aż do zakończenia roku szkolnego. Chcemy Was przede wszystkim na nowo poznać, umożliwić Wam ponowne nawiązanie relacji z rówieśnikami i stopniowe wdrożenie się w systematyczny udział w lekcjach. Okres zdalnego nauczania na pewno przyniósł każdemu z Was i nas nowe doświadczenia, ale teraz nie chcemy do nich wracać, nie będzie sprawdzianów, odpytywania z wielu lekcji czy sięgania po notatki z minionego okresu. Etap nauczania zdalnego definitywnie zamykamy. Jednocześnie zapewniamy Was, że będzie możliwość ewentualnej poprawy ocen uzyskanych w trakcie nauki zdalnej. Podczas lekcji nauczyciele będą starali się realizować te treści, które uznają za niezbędne do dalszego kształcenia, ale priorytetem dla wszystkich będzie odbudowanie relacji w zespołach klasowych, naszej szkolnej społeczności i przywrócenie miłej atmosfery, od zawsze panującej w naszej szkole.

W okresie od 17 maja do 21 maja uczniowie klas I-III kontynuować będą naukę w trybie stacjonarnym, zgodnie z obecnym planem lekcji. W tym czasie w klasach IV-VIII pracować będziemy w tzw. systemie hybrydowym, podczas którego:
- w poniedziałek, wtorek i środę w szkole uczyć się będą uczniowie klas: 8a, 8b, 8c, 7a, 6a, 5a, 5b,4a, w tych dniach pozostałe klasy nadal realizować będą zdalne nauczanie,
- w czwartek i piątek w szkole uczyć się będą uczniowie klas: 7b, 7c, 7d, 6b, 6c, 6d, 4b, 4c, a pozostałe klasy realizować będą nauczanie zdalne.
Podczas kolejnego tygodnia organizacja pracy szkoły będzie następująca:
- poniedziałek 24.05. – dzień wolny dla uczniów wszystkich klas,
- wtorek 25.05., środa 26.05. oraz czwartek 27.05. – egzaminy dla klas ósmych, pozostałe klasy mają dni wolne
- piątek 28. 05. – dzień wolny dla uczniów wszystkich klas.

Od 31 maja rozpoczynamy pracę stacjonarną we wszystkich klasach.

Mamy nadzieję, że ten krótki czas, który został Wam dany jeszcze przed wakacjami, będzie dla Was chociaż namiastką tego, czego przez okres pandemii zostaliście pozbawieni. My, z naszej strony, obiecujemy zrobić wszystko, aby końcówka roku upłynęła Wam w radosnej i przyjacielskiej atmosferze.

Do zobaczenia,
Wasi Nauczyciele.