Pogodynki z klasy IV

Uczennice klasy IV b w ramach zajęć innowacyjnych z przyrody przygotowały prezentacje prognozy pogody. Temat zajęć był powiązany z wcześniej zdobytą wiedzą na temat podstawowych zjawisk atmosferycznych, znajomości głównych i pośrednich kierunków geograficznych oraz znajomością położenia głównych miast na mapie Polski. Głównym celem zajęć była analiza prognozy pogody podawanej przez prasę, radio, telewizję przewidywanie pogody na podstawie obserwacji zjawisk występujących w przyrodzie oraz opracowywanie i przedstawianie własnych map pogody.

Zajęcia były bardzo aktywne i pouczające, a wystąpienie przed kamerą jako pogodynka ciekawym doświadczeniem.

Prognozy pogody przygotowały uczennice:

1. Maja Krawczyk (zobacz)

2. Aleksandra Dereń (zobacz)

3. Weronika Sypień (zobacz)

Gratulujemy odwagi i może do zobaczenia na dużym ekranie :)

• Porządek obrad LVII Sesji Rady Miejskiej w Nysie
    W dniu 25 września 2018 roku o godz. 8:30 odbędzie się LVII Sesji Rady Miejskiej w Nysie.
  • Dzień bez samochodu
    Już w najbliższą sobotę (22.09) przypada Dzień bez Samochodu. Tego dnia zostawmy w garażu nasze cztery kółka i wybierzmy spacer, rower lub transport MZK. W sobotę będziemy mogli jeździć miejskimi autobusami za darmo.