Pogodynki z klasy IV

Uczennice klasy IV b w ramach zajęć innowacyjnych z przyrody przygotowały prezentacje prognozy pogody. Temat zajęć był powiązany z wcześniej zdobytą wiedzą na temat podstawowych zjawisk atmosferycznych, znajomości głównych i pośrednich kierunków geograficznych oraz znajomością położenia głównych miast na mapie Polski. Głównym celem zajęć była analiza prognozy pogody podawanej przez prasę, radio, telewizję przewidywanie pogody na podstawie obserwacji zjawisk występujących w przyrodzie oraz opracowywanie i przedstawianie własnych map pogody.

Zajęcia były bardzo aktywne i pouczające, a wystąpienie przed kamerą jako pogodynka ciekawym doświadczeniem.

Prognozy pogody przygotowały uczennice:

1. Maja Krawczyk (zobacz)

2. Aleksandra Dereń (zobacz)

3. Weronika Sypień (zobacz)

Gratulujemy odwagi i może do zobaczenia na dużym ekranie :)

• Mikołaj hulał po lodowisku
    Wczoraj obchodziliśmy Mikołajki. W związku z tym w naszym mieście przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Jak co roku, 6 grudnia, nasze lodowisko szeroko otworzyło swoje podwoje, zapraszając dzieciaki do zabawy.
  • Koncert Bożonarodzeniowy
    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie i Nyski Dom Kultury zapraszają na Koncert Bożonarodzeniowy. Wydarzenie już 14 grudnia o godz. 18 w NDK. Wstęp wolny.