NAUCZYCIEL INNOWATOR

We wtorek 9 stycznia odbyła się w naszej szkole bardzo miła uroczystość. Odwiedzili nas Burmistrz Nysy pan Kordian Kolbiarz oraz Dyrektor GZO pan Adam Fujarczuk. Powodem tej wizyty było zdobycie przez naszą nauczycielkę panią Agnieszkę Kret tytułu NAUCZYCIELA INNOWATORA. Sukces pani Agnieszki jest tym większy, że to jedyny pedagog w województwie uhonorowanym tym zaszczytnym mianem.

Przedstawiciele władz miasta pogratulowali również pani Ewie Strukowskiej, która dzięki głosom uczniów i ich rodziców zdobyła II miejsce w plebiscycie NAUCZYCIEL na MEDAL.

Obie panie otrzymały szczere gratulacje oraz piękne bukiety kwiatów, a także gorące brawa od uczniów i innych nauczycieli.

Przy okazji  pan  Burmistrz przekazał wiadomość, że dla klasy, która brała udział w lekcji przygotowanej przez panią Kret, zostanie ufundowana wycieczka do Warszawy połączona ze zwiedzaniem Sejmu RP.

Lubimy wizyty pana Burmistrza :), a naszym nauczycielkom jeszcze raz gorąco gratulujemy!

• Ku pamięci Kresowiaków
    W minionym tygodniu Nysa ponownie gościła Kresowian. Wszystko za sprawą XXXII zjazdu koleżeńskiego Tarnopolan. Było serdeczne powitanie, ale także poważna debata o przeszłości Polski i Ukrainy.
  • Akcja odkomarzania
    Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego zaczynają przypominać o sobie komary i kleszcze. Rosnąca ilość zachorowań na boreliozę oraz coraz częstsze odczyny alergiczne po ukąszeniach skłoniły Gminę Nysa do akcji odkomarzania.