Matematyka inaczej - PROJEKTY

ŚWIĄTECZNE ZBIORY ZADAŃ i OZDOBY ŚWIĄTECZNE to projekty realizowane na lekcjach matematyki w tygodniach przedświątecznych. Pierwszy  przeznaczony był dla klas IV i V, a drugi - VI i VII.

Projekty miały na celu: wdrożenie do samodzielnego zdobywania informacji, wykorzystanie wiedzy w praktyce, opracowanie zadań tekstowych o tematyce mikołajkowej, bożonarodzeniowej lub noworocznej z rozwiązaniami, tworzenie i planowanie prac w grupie, współpraca w zespole, rozwijanie umiejętności manualnych.

Uczniowie pracowali bardzo chętnie, byli pełni pomysłów, które starali się samodzielnie zrealizować. Napotkane trudności rozwiązywali współpracując w grupie.  Efekty pracy uczniów można było podziwiać na szkolnym korytarzu.