Matematyka inaczej - PROJEKTY

ŚWIĄTECZNE ZBIORY ZADAŃ i OZDOBY ŚWIĄTECZNE to projekty realizowane na lekcjach matematyki w tygodniach przedświątecznych. Pierwszy  przeznaczony był dla klas IV i V, a drugi - VI i VII.

Projekty miały na celu: wdrożenie do samodzielnego zdobywania informacji, wykorzystanie wiedzy w praktyce, opracowanie zadań tekstowych o tematyce mikołajkowej, bożonarodzeniowej lub noworocznej z rozwiązaniami, tworzenie i planowanie prac w grupie, współpraca w zespole, rozwijanie umiejętności manualnych.

Uczniowie pracowali bardzo chętnie, byli pełni pomysłów, które starali się samodzielnie zrealizować. Napotkane trudności rozwiązywali współpracując w grupie.  Efekty pracy uczniów można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

• Nyska Kronika Filmowa - odc. 149
    Kolejne atrakcje obok nowego kąpieliska, rozświetlone bulwary, odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego i nowe miejsca pracy - m.in te tematy poruszamy w dzisiejszej kronice. Będzie także o miniaturce naszej Bazyliki, walce ze smogiem i milionach dla...
  • Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018
    17 października 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Nysie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i certyfikatów w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł edycja 2018.