Matematyka inaczej - PROJEKTY

ŚWIĄTECZNE ZBIORY ZADAŃ i OZDOBY ŚWIĄTECZNE to projekty realizowane na lekcjach matematyki w tygodniach przedświątecznych. Pierwszy  przeznaczony był dla klas IV i V, a drugi - VI i VII.

Projekty miały na celu: wdrożenie do samodzielnego zdobywania informacji, wykorzystanie wiedzy w praktyce, opracowanie zadań tekstowych o tematyce mikołajkowej, bożonarodzeniowej lub noworocznej z rozwiązaniami, tworzenie i planowanie prac w grupie, współpraca w zespole, rozwijanie umiejętności manualnych.

Uczniowie pracowali bardzo chętnie, byli pełni pomysłów, które starali się samodzielnie zrealizować. Napotkane trudności rozwiązywali współpracując w grupie.  Efekty pracy uczniów można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

• Siatkarki powalczą o Puchar Polski w Hali Nysa
    W dniach 10-11 marca br. Nysa będzie gospodarzem finału Pucharu Polski kobiet w siatkówce. Już niedługo poprzez platformę internetową ruszy dystrybucja biletów.
  • Kontrole nawet do 22-giej. Czym palimy w piecu?
    W ubiegłym tygodniu Wydział Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska wraz ze Strażą Miejską po raz kolejny przeprowadził kontrole nieruchomości na terenie Gminy Nysa pod kątem spalania odpadów w kotłach centralnego ogrzewania i piecach kaflowych.