Twardogóra 2021- start w Turnieju Nadziei Olimpijskich

opolskieTwardogóra 2021- start w Turnieju Nadziei Olimpijskich

W dniach od 26 kwietnia do 2 maja 2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem wychowania fizycznego, panem Przemysławem Kaczmarczykiem,  uczestniczyli w Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców z udziałem reprezentacji województw śląskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego.
Przez kilka dni toczyła się zacięta rywalizacja zarówno podczas testów, jak i meczów rozgrywanych w systemie „każdy z każdym”.

Ostatecznie zajęliśmy II miejsce, ustępując tylko jednym setem zespołowi Dolnośląskie, a wyprzedziliśmy faworyzowany Śląsk i Lubuskie.

Dla naszych zawodników oraz ich trenerów to wielki sukces, a zarazem nagroda za wysiłek, czas poświęcony treningom i serce do walki.
Wśród chłopców naszą szkolę i miasto godnie reprezentowali:
Jakub Olejniczak
Szymon Stancelewski
Bartosz Przybyłowski
Michał Andrzejewski
Hubert Baziak
Spośród 48 zawodników naszego regionu Trener Kadry Narodowej w roczniku 2006 wyłonił 14 zawodników i 14 zawodniczek, którzy będą reprezentować nasz region w Szczyrku (27-30.05.2021r. dziewczęta) i Spale (30.04-02.06.2021r. chłopcy). Najlepsi zostaną powołani do młodzieżowej kadry narodowej oraz Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS.

Jest nam niezmiernie miło, iż wśród wyróżnionych kandydatów do kadry narodowej i Szkoły Mistrzostwa Sportowego znalazł się także nasz były uczeń Jakub Hubiak, a jednym z trenerów na Finał Ogólnopolski został nasz nauczyciel pan Przemysław Kaczmarczyk.

Gratulujemy!

opolskie2