Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z województwa opolskiego

W środę 29 listopada, przedstawiciele naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystość Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Opolskiego za rok szkolny 2016/2017. W kategorii szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie zajęła 5 miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni, ponieważ w klasyfikacji sportowej wzięło udział ponad 150 szkół podstawowych województwa opolskiego.

Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół odbyło się w auli RCTiTW w Nysie. W uroczystości wzięli udział: wicestarosta nyski Piotr Woźniak, naczelnik Wydziału Edukacji Kazimierz Darowski, opolski wicekurator oświaty Artur Zapała, wicedyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Marek Wąsowski, starszy wizytator Piotr Dańkowski, sekretarz SZP "Opolskie" Joanna Kot, członek Zarządu Głównego SZS w Warszawie, członek Zarządu SZS "Opolskie" i Olimpijka z Londynu w badmintonie Bożena Bąk, koordynator wojewódzki SZS "Opolskie" szkół gimnazjalnych i członek Zarządu SZS "Opolskie" Tadeusz Walczuk, koordynator wojewódzki SZS "Opolskie" szkół ponadgimnazjalnych i członek Zarządu SZS "Opolskie" Bogusław Kurczak.

Wyróżnione szkoły podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu

III miejsce Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 w Krapkowicach

IV miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego w Głuchołazach

V miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie

V miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu

Wyróżnione szkoły gimnazjalne:

I miejsce Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu

II miejsce Publiczne Gimnazjum nr 7 im. Gen. Władysława Andersa w Opolu

III miejsce Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Kędzieźynie-Koźlu

IV miejsce Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie

V miejsce Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzegu

VI miejsce Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Śląskich w Krapkowicach

Wyróżnione szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie

II miejsce Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VI w Opolu im. Gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"

III miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu

IV miejsce Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II im. Marii Konopnickiej w Opolu

V miejsce Zespół Szkół Licelano - Technicznych w Kluczborku

VI miejsce Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu

Podczas gali uhonorowano także nauczycieli wychowania fizycznego oraz działaczy sportu szkolnego. Bardzo dobre wyniki szkół we współzawodnictwie nie byłyby możliwe, gdyby nie ich pełna zaangażowania i poświęcenia praca.

Przedstawiamy zestawienie najważniejszych osiągnięć sportowych uczniów naszej szkoły, za które zostaliśmy uhonorowani medalami i dyplomami w roku szkolnym 2016/2017 na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim:

- V miejsce w Ogólnopolskim Memoriale im. Andrzeja Grubby w tenisie stołowym drużynowo (Szymon Rogoziński, Jakub Kurowski, Hubert Baziak)

- VI miejsce w Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej chłopców (lipiec 2016) (Adam Zabłotni, Piotr Majchrowski, Mateusz Janik)

- IX miejsce w Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym chłopców drużynowo (Szymon Rogoziński, Jakub Kurowski, Hubert Baziak)

- I miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców drużynowo (Szymon Rogoziński, Jakub Kurowski, Hubert Baziak)

- II, III, IV i VI miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym indywidualnie (Szymon Rogoziński, Hubert Baziak, Jakub Kurowski, Kamil Cichoński)

- II miejsce w finale wojewódzkim rozgrywek KINDER+SPORT 2017 w kat. „Trójki” dziewczęta (Wiktoria Owczarek, Katarzyna Zabilska , Martyna Cygan , Aleksandra Popiel)

- III miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce siatkowej chłopców (Piotr Wójcik, Mateusz Sękowski, Jakub Hubiak, Maciej Kwaśniak, Szymon Bobryk, Dominik Urbaniak, Daniel Sękowski, Michał Bomba, Wiktor Rojek, Jakub Olejniczak)

- III miejsce w finale wojewódzkim rozgrywek KINDER+SPORT 2017 w kat. „Dwójki” chłopcy (Jakub Olejniczak, Jakub  Hubiak)

- III miejsce w finale wojewódzkim rozgrywek KINDER+SPORT 2017 w kat. „Trójki” chłopcy (Piotr Wójcik, Dominik Urbaniak, Maciej Kwaśniak)

- IV miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce siatkowej dziewcząt (Martyna Cygan, Aleksandra Popiel, Nikola Woźniak, Amelia Ramota, Jagoda Krzysztoń, Nikola Zając, Marika Keller, Nikola Ochs, Wiktoria Owczarek, Nina Słobodzian)

- IV miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu indywidualnym styl grzbietowy (Michalina Kuchta)

- IV  miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeja dziewcząt (Dagmara Mazur, Oliwia Kujda,  Wiktoria Cygan, Aleksandra Popiel, Nikola Woźniak, Amelia Ramota, Jagoda Krzysztoń, Nikola Zając, Marika Keller, Wiktoria Owczarek)

- V miejsce w finale wojewódzkim rozgrywek KINDER+SPORT 2017 w kat. „Czwórki” chłopcy (Daniel Sękowski, Rafał Greszczuk, Michał Rajkowski, Jakub Plicner, Wiktor Rojek)

- V miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt drużynowo (Amelia Ramota, Natalia Zając, Jagoda Krzysztoń)

- II miejsce w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w dwa ognie dziewcząt (Urszula Kocierz, Martyna Rajczyk, Joanna Swatowska, Oliwia Born, Magdalena Jeżowska,  Julia Partycka, Wiktoria Maj, Weronika Warzocha, Karolina Strąk, Weronika Jabłońska, Sandra Jeżowska, Wiktoria Zając)

- III miejsce w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w Małym Olimpijczyku chłopców (Jakub Olejniczak, Jakub Hubiak, Franciszek Terlecki, Wojciech Mazański, Tomasz Ciastoń, Hubert Baziak, Kamil Cichoński, Kacper Zakrzewski)

- III miejsce w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w piłkę ręczną dziewcząt (Agata Kisiel, Nina Słobodzian, Dagmara Mazur, Natalia Zając, Wiktoria Owczarek, Nikola Michałowicz, Oliwia Kujda, Wiktoria Zając, Lilianna Hnat, Nikola Wodzińska, Sandra Jeżowska)

- II miejsce w etapie powiatowym Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w Małym Olimpijczyku dziewcząt

- III miejsce w etapie powiatowym Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w  minipiłkę koszykową dziewcząt

Nauczyciele w-f:

Maciej Ciuła

Paweł Satora

Ewa Strukowska

Maria Wiercigroch

Beata Zdobylak – Zabłotni

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Fotorelacja: http://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-6082-podsumowanie_wspolzawodnictwa.html

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Pola nadziei
    27 maja w Nysie obchodzimy Dzień Żonkila, podczas którego jak co roku wolontariusze będą prowadzić zbiórkę publiczną na rzecz nyskiego Hospicjum. Zapraszamy również do udziału w "Marszu Nadziei".
  • Dofinansowanie z pierwszego miejsca
    Partnerski projekt Gminy  Nysa, Gminy Prudnik i Nadleśnictwa Prudnik  pn. „Ochrona bioróżnorodności w Subregionie Południowym, w granicach gmin Nysa i Prudnik” został wybrany do dofinansowania w ramach konkursu nr RPOP.05.01.00-IZ.00-16-001/17...
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
LOGOWANIE