Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT - LEKCJA W TERENIE.

11 września uczniowie z klasy 1b i 3c wraz ze swoimi wychowawczyniami L. Furdykoń i R. Podolak uczestniczyli w projekcie „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim” na terenie Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Podczas warsztatów poznali życie trzmieli, wykonali budki dla trzmieli, oraz zasadzili w doniczkach rośliny zapylane przez nie. Budki na wiosnę zostaną zainstalowane w naszym szkolnym ogródku. Czekamy na następne wyjazdy w teren.

• Kontrole nawet do 22-giej. Czym palimy w piecu?
    W ubiegłym tygodniu Wydział Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska wraz ze Strażą Miejską po raz kolejny przeprowadził kontrole nieruchomości na terenie Gminy Nysa pod kątem spalania odpadów w kotłach centralnego ogrzewania i piecach kaflowych.
  • Bohatersko walczyli o wolną Polskę
    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wspólnie oddajmy hołd bohaterom, którzy nie złożyli broni i nie godząc się z narzuconym dyktatem z Moskwy, walczyli o wolną Polskę.