Trójkowe spotkania z książką

11 maja 2011r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie odbyło się spotkanie z Panią Oleksą Zacharską.  Było to pierwsze spotkanie z cyklu  Trójkowe spotkania z książką.

Pani Oleksa Zacharska jest poetką należącą do Nyskiej Grupy Literackiej, posiada liczne pasje, a jedną z nich jest wykonywanie kwiatów z bibuły oraz tworzenie niepowtarzalnych bukietów kwiatowych.

Uczestnicy spotkania mieli okazję przeżyć piękną lekcję ponadczasowych wartości w kontekście baśni H. Ch. Andersena pt. „Stokrotka” oraz zobaczyć pokaz rękodzieła z bibuły. Uczniowie pod kierunkiem Pani Oleksy Zacharskiej próbowali wykonywać chabry i róże z bibuły. Prace dzieci były piękne i pomysłowe.

Spotkanie było bardzo udane, przebiegło w nastroju baśniowo-kwiatowym. Pani Oleksa Zacharska zaprezentowała uczniom naszej szkoły swój wiersz „Obrazy”, który doskonale pasował do tematyki spotkania.

Spotkanie zorganizowały: Pani Renata Podolak i Pani Joanna Polak.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach z książką w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie. (fotogaleria)

• Cykl spotkań „Opolskie dla biznesu”
    Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Co zmieniło się w przepisach dla firm w ostatnich miesiącach?
  • „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”
    Zapraszamy do udziału w XVI edycji  Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.