Trójkowe spotkania z książką

11 maja 2011r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie odbyło się spotkanie z Panią Oleksą Zacharską.  Było to pierwsze spotkanie z cyklu  Trójkowe spotkania z książką.

Pani Oleksa Zacharska jest poetką należącą do Nyskiej Grupy Literackiej, posiada liczne pasje, a jedną z nich jest wykonywanie kwiatów z bibuły oraz tworzenie niepowtarzalnych bukietów kwiatowych.

Uczestnicy spotkania mieli okazję przeżyć piękną lekcję ponadczasowych wartości w kontekście baśni H. Ch. Andersena pt. „Stokrotka” oraz zobaczyć pokaz rękodzieła z bibuły. Uczniowie pod kierunkiem Pani Oleksy Zacharskiej próbowali wykonywać chabry i róże z bibuły. Prace dzieci były piękne i pomysłowe.

Spotkanie było bardzo udane, przebiegło w nastroju baśniowo-kwiatowym. Pani Oleksa Zacharska zaprezentowała uczniom naszej szkoły swój wiersz „Obrazy”, który doskonale pasował do tematyki spotkania.

Spotkanie zorganizowały: Pani Renata Podolak i Pani Joanna Polak.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach z książką w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie. (fotogaleria)

• Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku 2018
    Ruszyła kolejna edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, skierowanego do mikroprzedsiębiorstw, zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników oraz o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro.
  • W trosce o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców
    Trwa sezon grzewczy. I choć zima nie daje nam się na razie specjalnie we znaki, warto sprawdzić swoje urządzenia grzewcze. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli gazowych piecyków. Nyska Energetyka Cieplna od kilku lat realizuje program wymiany gazowych...