Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Udział w europejskim programie eTwinning

Od września 2016r., nasza szkoła bierze udział w europejskim programie eTwinning. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich oraz łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami.

Projekt, który realizujemy w naszej szkole zatytułowany jest „A year to meet each other” i udział w nim biorą uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią Renatą Podolak oraz nauczycielką języka angielskiego Małgorzatą Kulpą. Do jego realizacji przystąpiło aż 7 szkół – oprócz naszej szkoły biorą w nim udział szkoły z Francji, Włoch, Polski, Litwy oraz Rumunii. W ramach projektu realizować będziemy 5 mini projektów, w których będziemy opisywać nasze zwyczaje, tradycje  i pokazywać co nas interesuje oraz postaramy się jak najlepiej poznać naszych partnerów. Już początek naszej przygody z programem eTwinning jest bardzo przyjemny, ponieważ projekt został zatwierdzony do realizacji w placówkach przez Narodowe Biura Akcji eTwinning i otrzymał Certyfikat eTwinning Label.

 

--------------------------------------------------------------------------------