MODUŁ II

NOWE MOŻLIWOŚCI – NOWE ZAGROŻENIA - CYBERPRZESTRZEŃ

1. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
2. Poprawa kompetencji związanych z bezpieczeństwem cyfrowym nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców i uczniów
3. Sposoby radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami cyfrowymi

W ramach tego modułu uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły przybliżony zostanie temat cyberprzemocy, czyli zagrożeń jakie niosą technologie informacyjne i komunikacyjne - głownie telefon komórkowy i Internet.

PRZYDATNE MATERIAŁY

Jak rodzice mogą pomóc dzieciom dbać o bezpieczeństwo w sieci?

• Zainstaluj aplikację kontroli rodzicielskiej, aby chronić dziecko przed nieodpowiednimi treściami

• Razem ustalcie zasady korzystania z sieci - ile czasu spędzać online i jakie aktywności tam podejmować

• Wspólnie odkrywajcie bezpieczne i wartościowe serwisy internetowe

• Zadbaj, aby gry, z których korzysta dziecko, były dostosowane do jego wieku

• Naucz dziecko szacunku do innych internautów

• Przestrzeż przed publikowaniem online danych osobowych i nierozważnym umieszczeniem osobistych zdjęć i filmików

• Wytłumacz dziecku, że nie można ufać wszystkim osobom poznanym w sieci

• Poproś, by dziecko informowało Cię o każdej niepokojącej sytuacji w sieci

www.dzieckowsieci.fdn.pl

zasady bezpiecznego korzystania z Internetu

fdn.pl

www.dzieckowsieci.fdn.pl

www.sieciaki.pl

• Pola nadziei
    27 maja w Nysie obchodzimy Dzień Żonkila, podczas którego jak co roku wolontariusze będą prowadzić zbiórkę publiczną na rzecz nyskiego Hospicjum. Zapraszamy również do udziału w "Marszu Nadziei".
  • Dofinansowanie z pierwszego miejsca
    Partnerski projekt Gminy  Nysa, Gminy Prudnik i Nadleśnictwa Prudnik  pn. „Ochrona bioróżnorodności w Subregionie Południowym, w granicach gmin Nysa i Prudnik” został wybrany do dofinansowania w ramach konkursu nr RPOP.05.01.00-IZ.00-16-001/17...