MODUŁ II

MODUŁ II

NOWE MOŻLIWOŚCI – NOWE ZAGROŻENIA - CYBERPRZESTRZEŃ

1. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
2. Poprawa kompetencji związanych z bezpieczeństwem cyfrowym nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców i uczniów
3. Sposoby radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami cyfrowymi

W ramach tego modułu uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły przybliżony zostanie temat cyberprzemocy, czyli zagrożeń jakie niosą technologie informacyjne i komunikacyjne - głownie telefon komórkowy i Internet.

PRZYDATNE MATERIAŁY

Jak rodzice mogą pomóc dzieciom dbać o bezpieczeństwo w sieci?

• Zainstaluj aplikację kontroli rodzicielskiej, aby chronić dziecko przed nieodpowiednimi treściami

• Razem ustalcie zasady korzystania z sieci - ile czasu spędzać online i jakie aktywności tam podejmować

• Wspólnie odkrywajcie bezpieczne i wartościowe serwisy internetowe

• Zadbaj, aby gry, z których korzysta dziecko, były dostosowane do jego wieku

• Naucz dziecko szacunku do innych internautów

• Przestrzeż przed publikowaniem online danych osobowych i nierozważnym umieszczeniem osobistych zdjęć i filmików

• Wytłumacz dziecku, że nie można ufać wszystkim osobom poznanym w sieci

• Poproś, by dziecko informowało Cię o każdej niepokojącej sytuacji w sieci

www.dzieckowsieci.fdn.pl

zasady bezpiecznego korzystania z Internetu

fdn.pl

www.dzieckowsieci.fdn.pl

www.sieciaki.pl

• Kolejna noc basenów przed nami!
    Już w najbliższą sobotę (25 sierpnia) czeka nas kolejna fantastyczna nocna impreza na nowym kąpielisku. - Zapraszamy od 20.00! DJ DASO przygotował sporo atrakcji. Będzie się działo! - zachęca Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.
  • Nyska Kronika Filmowa - odc. 140
    14 wakatów do nyskiej policji. Przyjęcia do pracy planują również jedni z największych pracodawców w regionie. W dzisiejszej kronice ponadto relacja z Festiwalu Produktów Lokalnych i zapowiedź najbliższych wydarzeń sportowych.