Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji"

W sobotę 19 marca odbył się  w naszej szkole  Gminny Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji".
Licznie zgromadzeni miłośnicy poezji wysłuchali interpretacji utworów napisanych przez twórców związanych z Nysą i naszym regionem oraz wierszy poświęconych naszemu miastu. Młodzi recytatorzy zmierzyli się z, często niełatwymi w odbiorze, utworami i poradzili sobie znakomicie. Jury, w którym co roku zasiadają przedstawiciele nyskich twórców: pani Oleksa Zacharska, pani Renata Gajos-Mangold oraz pan Jerzy Stasiewicz, miało niełatwe zadanie.

W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji imprezę uświetniło spotkanie z krakowskim poetą, dramaturgiem oraz wydawcą panem Jackiem Lubartem-Krzysicą. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać liryków, fraszek i utworów dla dzieci wygłoszonych ze swadą i prawdziwym aktorskim zacięciem. Twórca podzielił się również swymi wrażeniami z konkursu, podkreślając wysoki poziom prezentowany przez uczestników recytatorskich zmagań. Tę opinię podzieliła pani burmistrz Jolanta Barska, która z prawdziwym wzruszeniem przysłuchiwała się występom uczniów.

Impreza, która, jak co roku miała piękną oprawę plastyczną, była prawdziwą ucztą dla ducha.

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Rekrutacja do Policji
    Nyska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie. Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli uważasz, że to służba dla...
  • Cleo w Hali Nysa
    23 lutego w Hali Nysa wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju, Cleo. Jej klipy na YouTube osiągają nawet kilkadziesiąt milionów wyświetleń, a piosenki nie schodzą z czołówek radiowych list przebojów.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 124 gości 
LOGOWANIE