Życzenia oraz dary dla nyskiego hospicjum

1ŻYCZENIA ORAZ DARY DLA NYSKIEGO HOSPICJUM

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest,

nie przez to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi."

- Jan Paweł II

W naszej szkole z inicjatywy klasy 1b, Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Szkolnego odbyła się zbiórka na rzecz podopiecznych Stowarzyszenie Auxilium "Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie".

Dzięki zaangażowaniu i ofiarności uczniów oraz ich rodziców, a także pracowników szkoły udało się zebrać mnóstwo potrzebnych artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych. Dnia 25.03.24 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami dostarczyli i przekazali je potrzebującym. W imieniu pracowników i pacjentów hospicjum składamy serdeczne podziękowania za okazane serce. Wszystkim darczyńcom jeszcze raz bardzo dziękujemy. Odwiedziny w hospicjum były też okazją do złożenia w imieniu całej społeczności Szkoły życzeń z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych oraz obdarowania pracowników i podopiecznych hospicjum własnoręcznie wykonanymi przez uczniów kartkami świątecznymi. To była bardzo wzruszająca wizyta. Wolontariusze po raz kolejny przekonali się, że drobnym upominkiem, ciepłym, miłym słowem, chwilą rozmowy można wywołać uśmiech na twarzach chorych ludzi.