Nabór do klasy sportowej - 2021/2022

Nabór dzieci do oddziału sportowego dziewcząt i chłopców z dyscypliną wiodącą piłka siatkowa - 2021/2022

Informujemy, że prowadzony jest nabór uczniów do klasy IV – oddziału sportowego dziewcząt i chłopców z dyscypliną wiodącą piłka siatkowa, tworzonego od 1 września 2021r. Rodziców zachęcamy do zainteresowania się klasą sportową dla swojego dziecka i dania mu szansy na przeżycie ciekawej przygody sportowej. Uczniowie w klasach sportowych mają większą możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów, a jednocześnie realizują wszystkie zajęcia edukacyjne przewidziane dla uczniów w kolejnych latach nauki.
 Do oddziału sportowego przyjmuje się kandydatów, którzy:
1) posiadają stan zdrowia, umożliwiający podjęcie nauki w oddziale sportowym, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej;
2) posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do oddziału;
3) uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

W przypadku większej liczby kandydatów spełniających powyższe warunki, niż liczba wolnych miejsc w oddziale, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę wyniki prób sprawności fizycznej.

Rodzice zainteresowani uczęszczaniem swojego dziecka do klasy sportowej powinni w terminie do 30 kwietnia 2021 r. dostarczyć pisemną zgodę na uczęszczanie dziecka do klasy sportowej. (druk dostępny na stronie szkoły (oświadczenie) lub w sekretariacie)

Komisja rekrutacyjna przeprowadzi weryfikację oraz ustali listę uczniów zakwalifikowanych, którzy zostaną przyjęci do klasy sportowej po dostarczeniu orzeczenia lekarskiego, wydanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, potwierdzającego stan zdrowia, umożliwiający podjęcie nauki w oddziale sportowym. Lista zakwalifikowanych uczniów będzie dostępna na stronie szkoły w zakładce „klasa sportowa”.

W procesie naboru uwzględniane będą także skany wymienionych dokumentów.

Tak więc w najbliższym okresie oczekujemy Państwa decyzji wyrażonej w formie pisemnej zgody (oświadczenie). Na początku maja poinformujemy, którzy uczniowie są zakwalifikowani do klasy sportowej i czekać będziemy na orzeczenia lekarskie, potwierdzające dobry stan zdrowia.

oświadczenie (pobierz)