Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Podsumowanie akcji "WARTO BYĆ DOBRYM"

W Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie w środę, 27 czerwca 2012 r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca udział w akcji ,,Warto Być Dobrym”.

Każdy uczeń mógł na początku drugiego semestru zadeklarować udział w akcji i wypełnił razem z rodzicami deklarację. Liderzy działań na rzecz innych ludzi i środowiska zostali wyłonieni w czerwcu podczas lekcji z  wychowawcą. Uczniowie opowiadali klasie o realizacji planowanych  zadań w 3 obszarach:

- pomoc drugiemu człowiekowi;

- zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną;

- działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.

Finaliści z poszczególnych klas, to uczniowie najlepiej ocenieni przez społeczność danej klasy. Oto lista finalistów:

Jagoda Krzysztoń – klasa I a

Olaf Kujda – klasa I b

Wiktoria Owczarek – klasa I c

Natalia Jastrzębska – klasa II a

Aleksandra Miłek – klasa II b

Szymon Sukiennik – klasa II c

Mateusz Oszywa – klasa III a

Małgorzata Mętel – klasa III b

Kamila Rajczyk – klasa III c

Marcin Czekaj – klasa IV a

Wiktoria Daniel – klasa IV b

Małgorzata Kocierz – klasa V a

Wiktoria Wieczorek – klasa V b

Dominika Stećko – klasa V c

Eliza Ciuła – klasa VI a

Aleksandra Wąs – klasa VI b

Na zakończenie gali kończącej akcję w tym roku szkolnym, spośród finalistów, uczeń z klasy pierwszej – Mateusz Jończy – wylosował laureatkę – Małgorzatę Kocierz z klasy V a. Zaskoczona i szczęśliwa uczennica otrzymała rower górski, a wszyscy finaliści – pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Akcja ,,Warto Być Dobrym” pozwoliła wielu uczniom na poznanie idei akcji charytatywnych, znaczenia wolontariatu oraz zachęciła do niesienia bezinteresownej pomocy innym. Nauczyciele, rodzice i uczniowie doceniają odpowiedzialne i pomocne zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata. Wszyscy dostrzegli korzyści jakie niosły działania dzieci. Mamy nadzieję, że wzorem naszej placówki, w kolejnym roku szkolnym inne szkoły będą chciały dołączyć do akcji, a moda na czynienie dobra zagościła na stałe w sercach  naszych uczniów.

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ogłoszenie stopni alarmowych na terenie całego kraju
    Biuro Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia...
  • Kto dostanie Trytona?
    Znamy już nominowanych do najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Kapituła wybrała kandydatów do nagrody Trytona Nyskiego. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureata statuetki odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 129 gości 
LOGOWANIE