Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Ogólnopolski Zlot Szkół Imienia Janusza Korczaka

W dniach 17-18 września 2012 roku w Kielcach odbył się Ogólnopolski Zlot Szkół Imienia Janusza Korczaka. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy z 63 szkół korczakowskich z 12 województw, łącznie 212 osób. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Wieczorek i Małgorzata Kocierz oraz opiekun Piotr Bułka.

Organizatorami Zlotu byli: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Prezydent Miasta Kielce.

W pierwszym dniu Zlotu, po uroczystym otwarciu, uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych i plastycznych. Zajęcia muzyczne prowadzone przez animatorów i muzyków z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach miały charakter wspólnego muzykowania promującego piosenkę regionalną i turystyczną. W czasie zajęć plastycznych przy pomocy animatorów z Grupy Edukacyjnej S.A. i Młodzieżowego Domu Kultury pracowano nad projektem Medalu im. Janusza Korczaka. Otrzymają go osoby poświęcające się bezinteresownie dla dobra dzieci. Wypisywano też przesłania do ludzi i świata oparte o głoszone przez J. Korczaka wartości i idee. Wieczorem w auli Politechniki Świętokrzyskiej odbył się koncert przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury pod hasłem „Wspólny uśmiech – wspólna zabawa. Kielce – uczestnikom Zlotu”.

Drugiego dnia Zlotu, w godzinach dopołudniowych, zwiedziliśmy Wzgórze Zamkowe, Muzeum Narodowe, Ośrodek Myśli Patriotycznej, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Centrum Geoedukacji Wietrznia. Kulminacyjnym momentem Zlotu był Marsz Jedności Szkół Imienia Janusza Korczaka ulicami miasta. Delegacja uczestników Zlotu złożyła również kwiaty pod pomnikiem Janusza Korczaka, patrona Gimnazjum nr 3 w Kielcach.

Relacje tv

http://www.itv.kielce.eu/pl/artykuly/pokaz/2732

http://www.youtube.com/watch?v=ZErHjK6uv24

źródło:P.Bułka

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ogłoszenie stopni alarmowych na terenie całego kraju
    Biuro Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia...
  • Kto dostanie Trytona?
    Znamy już nominowanych do najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Kapituła wybrała kandydatów do nagrody Trytona Nyskiego. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureata statuetki odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 133 gości 
LOGOWANIE