Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy  będziemy  obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.  Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcają wspólnie Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI działający w Szkole Podstawowej nr 3 podczas zebrania w dniu   14 listopada zaproponował następujące inicjatywy:

- dzień kolorowy – nie obowiązuje mundurek szkolny;

- debata na temat ,,Prawa dziecka, a codzienność”;

- konkurs na ,,List do Rzecznika Praw Dziecka”;

- konkurs plastyczny: klasy I – VI ,,PRAWA DZIECKA”;

-  bezpieczne przerwy: sala korekcyjna (ciche czytanie ulubionych książek), sala gimnastyczna (rekreacja), sala SU (gry stolikowe), korytarz II p. (taneczna przerwa)

Wspólny list Minister Edukacji Narodowej Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka w sprawie ustanowienia na dzień 20 listopada Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

ZAPRASZAMY!