Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Samorządy uczniowskie z kilku klas czuwały nad organizacją bezpiecznych przerw. W sali korekcyjnej można było w ciszy poczytać ulubione książki lub przygotować się do kolejnych zajęć. Na sali gimnastycznej klasa VIc  – organizowała zajęcia rekreacyjno – sportowe, w sali Samorządu Uczniowskiego – klasa Vc – proponowała rozmaite gry planszowe. Na korytarzu drugiego piętra – uczniowie z klas I – III mogli uczestniczyć w tanecznej przerwie organizowanej przez dziewczyny z klasy VIa. Bezpieczna przerwa na sali gimnastycznej i taneczna na II piętrze – to znane już naszym uczniom formy spędzania czasu na przerwach. Może gry stolikowe w SU i ciche czytanie w sali korekcyjnej też przyjmą się na stałe, szczególnie w okresie jesienno – zimowym.

W tym dniu na sali korekcyjnej odbyły się dwie debaty na temat ,,Praw dziecka”. W pierwszej debacie uczestniczyły klasy: I a, II c, III a, III b, a w drugiej następujące klasy: I e, II b, III c, V a, V b, VI b.

Podczas dyskusji rozpatrywaliśmy prawa, które zapisane są na planszy podarowanej nam  przez Rzecznika Praw Dziecka – pana Marka Michalaka – podczas wizyty w naszej szkole w 2012 Roku Janusza  Korczaka. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat zapisów  z Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 roku. Uczniowie mówili o tym, jak  rozumieją poszczególne zapisy oraz podawali przykłady z życia codziennego dzieci w Polsce i w innych krajach.

Na konkurs plastyczny wpłynęło dużo prac, najładniejsze zostały wywieszone na gazetce, a niektóre docenione przyznanymi miejscami od I – III.

I MIEJSCE:

Aleksandra Dereń – klasa I d

Alicja Winiarska i Martyna Bilkiewicz – kl. VI b

II MIEJSCE:

Maja Krawczyk – klasa I a

Jakub Kret – klasa IV b

III MIEJSCE:

Bartosz Rzepiak – klasa II c

Hanna Kret – klasa III a

Adrian Janczak – klasa VI b

Na konkurs literacki nie wpłynęło dużo prac, dlatego postanowiliśmy przyznać tylko I miejsce za ,,List do Rzecznika Praw Dziecka”:

I MIEJSCE:

Jakub Kret – klasa IV b

GRATULUJEMY!!!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ogłoszenie stopni alarmowych na terenie całego kraju
    Biuro Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia...
  • Kto dostanie Trytona?
    Znamy już nominowanych do najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Kapituła wybrała kandydatów do nagrody Trytona Nyskiego. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureata statuetki odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
LOGOWANIE