Bezpłatna opieka stomatologiczna

agenciusmiechu LOGOBEZPŁATNA OPIEKA STOMATOLOGICZNA

DROGI RODZICU!

Informujemy, że oprócz profilaktycznej opieki stomatologicznej świadczonej przez Vita Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedziba w Nysie, ul. Piłsudskiego 47Twoje dziecko, dzięki porozumieniu zawartemu z Organem Prowadzącym, może zostać objęte programem bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej Agenci Uśmiechu. Opieka świadczona będzie w gabinecie stomatologicznym znajdującym się w drugim budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 przy ulicy Chodowieckiego 7 w Nysie.

Programem bezpłatnej opieki lekarza dentysty zostaną objęci wszyscy uczniowie, których rodzice/prawni opiekunowie wypełnią i dostarczą do szkoły niezbędny formularz zgody, który otrzymał uczeń. Formularz można również pobrać ze strony, wydrukować i wypełnić oraz zwrócić do wychowawcy.

Rodzice/opiekunowie dostarczając formularz zgody na opiekę stomatologiczną, wyrażają jednocześnie zgodę na udział swojego dziecka w programie oraz transport ucznia do gabinetu''wycieczki do stomatologa'' - jednorazowo busem może być zabrana grupa 15 uczniów z danej klasy. Uczniowie będą cały czas pod opieką pracownika pedagogicznego gabinetu stomatologicznego.

CELE PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO ,,AGENCI UŚMIECHU” jest:

* ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIA PRÓCHNICY U MŁODYCH PACJENTÓW,

* EDUKACJA DZIECI I MŁODZIEŻY W ZAKRESIE ZDROWIA I HIGIENY JAMY USTNEJ,

* WCZESNE WYKRYWANIE PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH DZIĘKI REGULARNYM PROFILAKTYCZNYM BADANIOM STOMATOLOGICZNYM.

Uczeń w ramach profilaktyki będzie mógł skorzystać z pełenego wachlarzu świadczeń refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia m.in.:

*badanie lekarskie kontrolne, które obejmuje instruktaż higieny jamy ustnej,

*lakierowanie zębów (fluoryzacja),

*zabezpieczenie profilaktyczne lakiem szczelinowym,

*usunięcie złogów nazębnych ze wszystkich zębów (usunięcia złogów, osadów, kamienia nazębnego),

*leczenie próchnicy początkowej (zastosowanie preparatu w postaci żelu),

*leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej ( np. afty, zaczerwienienia, otarcia),

*badanie żywotności zębów ( np. po przebytym urazie/upadku w przeszłości).

Uczeń po wizycie otrzyma formularz dedykowany rodzicom z informacją jakie świadczenia zostały wykonane oraz niezbędne informacje dotyczące np. zaleconej konsultacji specjalistycznej, stanu higieny jamy ustnej u dziecka oraz zaleceń wymagających dalszego leczenia.

Z tego względu, iż zabiegi profilaktyczne są bezinwazyjne, bezbolesne oraz bezkrwawe rodzice nie muszą obawiać się, że dziecko będzie czuło dyskomfort podczas takiej wizyty.

W razie potrzeby w czasie wizyty dziecka może byc obecny rodzic/prawny opiekun.

Zachęcam Państwa do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami:

formularz zgody

informacja dla rodzica