Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

"Witamy Chorwację w Unii Europejskiej!"

- konkurs plastyczny -

1 lipca 2013 r. Chorwacja stanie się nowym członkiem Unii Europejskiej. Ten uroczysty dzień nastąpi po ratyfikacji traktatu akcesyjnego przez samych Chorwatów oraz wszystkich krajów będących obecnie członkami Unii. W związku z tym faktem, Komisja Europejska - Przedstawicielstwo w Polsce oraz Fundacja Schumana zapraszają do udziału w konkursie na najciekawszą formę artystyczną prezentującą Chorwację, w kontekście jej wstąpienia do Unii Europejskiej. Honorowym patronem konkursu jest Ambasada Republiki Chorwacji w Polsce.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie poprzez wybraną przez siebie formę artystyczną z kategorii sztuk plastycznych (np. rysunek, plakat, komiks czy mural) tematu rozszerzenia Unii Europejskiej o Chorwację. Więcej informacji patrz regulamin konkursu.

O jakie doświadczenia czy bogactwo kulturowe może wzbogacić całą społeczność unijną? Jak widzisz rolę Chorwacji w Unii Europejskiej?– nadesłane prace powinny pomóc odbiorcom w udzieleniu odpowiedzi na te i inne pytania związane z tematyką konkursową

Zgłoszenia do konkursu (formularz zgłoszeniowy wraz z pracą w formacie A2 lub pracą udokumentowaną na formacie A2 należy dostarczyć do p. Agnieszki Kret do 4 czerwca 2013 roku.

Zobacz:

Na autorów 3 najlepszych prac (jednej w każdej kategorii wiekowej) czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe: smartphone Samsung Galaxy SII, smartphone Samsung Galaxy Gio oraz aparat fotograficzny Canon SX150 IS.

Nagrody zostaną wręczone przez Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Ambasadora Chorwacji w Polsce na uroczystej gali w warszawskim Forcie Sokolnickim 30 czerwca 2013 r. Organizatorzy gwarantują wiele atrakcji podczas uroczystości, m.in. pokaz mody, filmów chorwackich, pochód dalmatyńczyków, koncert wiolonczelowy, konkursy i quizy dla dzieci, degustacje potraw kuchni chorwackiej, różnorodne wystawy oraz pokaz sztucznych ogni wieńczący wydarzenie.

W dniu 29 czerwca 2013 r. zwycięzcy konkursu będą również mieli okazję być pasażerami tramwaju promocyjnego „UE-28", który pojawi się na warszawskich ulicach w ramach akcji promocyjnej „Przystanek Chorwacja" organizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ambasadę Chorwacji.

Więcej informacji udziela p. A. Kret sala 224.

źródło:http://www.schuman.pl/chorwacjawue

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Rekrutacja do Policji
    Nyska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie. Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli uważasz, że to służba dla...
  • Cleo w Hali Nysa
    23 lutego w Hali Nysa wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju, Cleo. Jej klipy na YouTube osiągają nawet kilkadziesiąt milionów wyświetleń, a piosenki nie schodzą z czołówek radiowych list przebojów.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 225 gości 
LOGOWANIE