zadania matematyczne dla dzieciGminny Konkurs Matematyczny

klas III

6 marca 2013r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III szkół podstawowych. Wzięli w nim udział laureaci szkolnych konkursów. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Stancelewska,  Jakub Nocoń i Kacper Nocoń z kl. 3b. Uczniowie stanęli przed niełatwym wyzwaniem: musieli rozwiązać osiem skomplikowanych zadań wymagających rozumowania, dogłębnej analizy, logicznego myœlenia oraz wykorzystania wiedzy w praktyce.

Miło nam poinformować, że dwa czołowe miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły: Kacper Nocoń zajął II, a Jakub Nocoń III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Jolanta Bury.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niełatwej matematycznej niwie!

• Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku 2018
    Ruszyła kolejna edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, skierowanego do mikroprzedsiębiorstw, zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników oraz o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro.
  • W trosce o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców
    Trwa sezon grzewczy. I choć zima nie daje nam się na razie specjalnie we znaki, warto sprawdzić swoje urządzenia grzewcze. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli gazowych piecyków. Nyska Energetyka Cieplna od kilku lat realizuje program wymiany gazowych...