Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Podsumowanie szkolnych obchodów

DBI 2013

Ogólnoświatowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu świętujemy od kilku lat. Tegoroczne obchody trwały przez okrągły tydzień (11-15.02.2013r.). W ramach obchodów wszyscy uczniowie mogli  uczestniczyć w e-learningowych kursach.

Hasło tegorocznych obchodów zobowiązało do położenia nacisku na respektowania zasad obowiązujących w internetowej społeczności. Wszyscy uczestnicy mieli do wyboru różnorodne, ciekawe zajęcia i konkursy, a czas spędzony przy komputerze był nauką i dobrą zabawą. Starałyśmy się uświadomić dzieciom, że są osobami współodpowiedzialnymi za to, aby korzystanie z sieci było bezpieczne, zgodne z zasadami netykiety i kulturalne. Co roku staramy się, aby uczestnicy mieli do wyboru różnorodne i ciekawe zajęcia czy też konkursy oraz, by czas spędzony przy komputerze był nauką i dobrą zabawą.
Aby tegoroczne obchody odniosły jeszcze lepszy efekt, postanowiłyśmy zachęcić wszystkich nauczycieli do skorzystania z warsztatów przygotowanych przez nas same - koordynatorki programu.

Podczas obchodów DBI odbyły się:

 • Zajęcia wychowawcze propagujące tematykę DBI - zajęcia na podstawie scenariuszy dostępnych na stronie www.dzieckowsieci.pl, poruszanie tematyki bezpiecznego korzystania z Internetu podczas zajęć komputerowych

 • Udział uczniów w kursie e-learningowym wchodzącym w skład programu Dziecko w Sieci

 • Warsztaty dla nauczycieli

 • Przedstawienie przygotowane przez wychowawczynię panią Lucynę Furdykoń i uczniów klasy IIb pt. „Bezpieczni w sieci”

 • Uroczysty apel podsumowujący obchody, rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród. Konkursy dla uczniów:

1.    „Konkurs plastyczny „Serfuję. Respektuję”

I miejsce - Katarzyna Swatowska kl. 3a
II miejsce - Joanna Kocierz kl. 3b
III miejsce - Aleksandra Miłek kl. 3b
Wyróznienie: Nikola Kłusek kl. 3b

2. „DBI - ekspertem bezpieczeństwa zostań i Ty! – konkurs plastyczny

I miejsce - Alicja Szatkowska kl. 2b
II miejsce - Zuzanna Wierzbowska kl. 3b
III miejsce - Julia Dereń kl. 2b

3.  „Mistrz klawiatury”

I miejsce - Kacper Kulpa kl. 6a
II miejsce - Mateusz Góral kl. 6c
III miejsce - Wiktoria Wieczorek kl. 6b

4.  EkoRobiNet - stwórz z odpadków robota.

I miejsce - Alicja Winiarska kl. 4b, Karolina Naciasta kl. 4b, Alicja Tomaszewska kl. 4b, Amelia Hnatów kl. 4b
II miejsce - Emilia Łużna kl. 4b, Laura Małek kl. 4b, Martyna Jakubowska kl. 4b
III miejsce - Fabian Sękowski kl. 4c, Małgorzata Kocierz kl. 6a, Martyna Bilkiewicz kl. 4b

Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę Podstawową nr 3, OEiiZK w Warszawie, firmę Oriflame (p. Anna Pęska-Formela)  oraz zaprzyjaźnione firmy komputerowe współpracujące ze szkołą.

Coroczne obchody DBI w naszej szkole znacząco wpływają na poprawę bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz  technologii informacyjnej. Uczniowie znają zasady korzystania z sieci, potrafią je zastosować i mają świadomość, że współtworzą internetową społeczność.

Koordynatorki szkolnych obchodów DBI: A. Kret, W. Zatylna

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
 • Ogłoszenie stopni alarmowych na terenie całego kraju
  Biuro Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia...
 • Kto dostanie Trytona?
  Znamy już nominowanych do najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Kapituła wybrała kandydatów do nagrody Trytona Nyskiego. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureata statuetki odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 
LOGOWANIE