Wieczór z poezją ukraińską

kpu1

Wieczór z poezją ukraińską

„Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten, kto pomaga” (Thomas Fuller)

Przez cały marzec w naszej szkole trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do 19.00 odbywały się spotkania integracyjne dedykowane przede wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy uciekli przed wojną z Ukrainy. Dla dzieci zorganizowano gry i zabawy w naszej świetlicy, mamy mogły spędzić miło czas w kawiarence, poznać się nawzajem i przez chwilę odetchnąć od problemów. Można było również zajrzeć do darmowego „sklepiku”, w którym każdy potrzebujący mógł zaopatrzyć się w ubrania, kosmetyki czy środki higieniczne. Zapewniono również pomoc w sprawach administracyjnych, wsparcie psychologiczne, a nawet porady fryzjerskie.
Ukoronowaniem tego projektu był „Wieczór poezji ukraińskiej”, który odbył się w piątek 1 kwietnia. Gościem specjalnym wieczoru była pani Małgorzata Bobak-Końcowa, która zaprezentowała wiersze Wasyla Hołoborodki. W liryczny nastrój wprowadziła uczestników spotkania pani Magdalena Mitoraj, która zagrała na altówce. Na zakończenie wspólnie odśpiewano hymn Ukrainy oraz ludową pieśń ukraińską, która stała się symbolem wsparcia dla ludzi walczących o wolność Ukrainy.

kpu2

Wszystkie te działania możliwe były dzięki pomocy, życzliwości i wsparciu całego łańcucha ludzi dobrej woli, którym chcemy z całego serca podziękować!

IMG 20220401 194447 edit 1306788700522993

kup3