Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Podsumowanie akcji "WARTO BYĆ DOBRYM"

W Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie w środę, 27 czerwca 2012 r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca udział w akcji ,,Warto Być Dobrym”.

Każdy uczeń mógł na początku drugiego semestru zadeklarować udział w akcji i wypełnił razem z rodzicami deklarację. Liderzy działań na rzecz innych ludzi i środowiska zostali wyłonieni w czerwcu podczas lekcji z  wychowawcą. Uczniowie opowiadali klasie o realizacji planowanych  zadań w 3 obszarach:

- pomoc drugiemu człowiekowi;

- zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną;

- działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.

Finaliści z poszczególnych klas, to uczniowie najlepiej ocenieni przez społeczność danej klasy. Oto lista finalistów:

Jagoda Krzysztoń – klasa I a

Olaf Kujda – klasa I b

Wiktoria Owczarek – klasa I c

Natalia Jastrzębska – klasa II a

Aleksandra Miłek – klasa II b

Szymon Sukiennik – klasa II c

Mateusz Oszywa – klasa III a

Małgorzata Mętel – klasa III b

Kamila Rajczyk – klasa III c

Marcin Czekaj – klasa IV a

Wiktoria Daniel – klasa IV b

Małgorzata Kocierz – klasa V a

Wiktoria Wieczorek – klasa V b

Dominika Stećko – klasa V c

Eliza Ciuła – klasa VI a

Aleksandra Wąs – klasa VI b

Na zakończenie gali kończącej akcję w tym roku szkolnym, spośród finalistów, uczeń z klasy pierwszej – Mateusz Jończy – wylosował laureatkę – Małgorzatę Kocierz z klasy V a. Zaskoczona i szczęśliwa uczennica otrzymała rower górski, a wszyscy finaliści – pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Akcja ,,Warto Być Dobrym” pozwoliła wielu uczniom na poznanie idei akcji charytatywnych, znaczenia wolontariatu oraz zachęciła do niesienia bezinteresownej pomocy innym. Nauczyciele, rodzice i uczniowie doceniają odpowiedzialne i pomocne zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata. Wszyscy dostrzegli korzyści jakie niosły działania dzieci. Mamy nadzieję, że wzorem naszej placówki, w kolejnym roku szkolnym inne szkoły będą chciały dołączyć do akcji, a moda na czynienie dobra zagościła na stałe w sercach  naszych uczniów.

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Rekrutacja do Policji
    Nyska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie. Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli uważasz, że to służba dla...
  • Cleo w Hali Nysa
    23 lutego w Hali Nysa wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju, Cleo. Jej klipy na YouTube osiągają nawet kilkadziesiąt milionów wyświetleń, a piosenki nie schodzą z czołówek radiowych list przebojów.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 
LOGOWANIE