Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Festiwal Polskich Tańców Narodowych i Regionalnych

W dniu 14.06.2012 r. w Akademii Tańca „Ramada” w Nysie odbył się Festiwal  Polskich Tańców Narodowych i Regionalnych. Inicjatorką festiwalu była pani Danuta Kobyłecka dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nysie. Podziękowania za szerzenie wśród uczniów zainteresowań twórczych należą się uczniom klasy IIc , których zespół staropolskim obyczajem, polonezem rozpoczął festiwal.

Festiwal obserwowała Zofia Kajling-Rudzka, naczelnik Wydziału Kultury Turystyki i Sportu UM w Nysie. Po przerwie  poprowadzono krótkie warsztaty taneczne dla uczestników festiwalu, a było ich  81.

Tylu dzieciakom podoba się nasz taniec narodowy i wraz z nauczycielami mają nadzieje, że za rok spotkają się jeszcze raz .

Wielką zaletą całego przedsięwzięcia był brak rywalizacji oraz wielkie uznanie widowni dla młodych wykonawców i ich opiekunów za różnorodność oraz zaangażowanie. Każda z grup tanecznych została doceniona i wyróżniona dyplomami i upominkami.

Celem i sukcesem tej imprezy było krzewienie kultury regionalnej, ukazanie jej piękna w tańcu, muzyce, śpiewie jak również czerpanie radości i satysfakcji z prezentowania na scenie własnych talentów i umiejętności przez najmłodsze pokolenie.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Uwaga na sily wiatr
    IMGW-PIB przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu.
  • Nyska Kronika Filmowa - odc. 209
    Dziś specjalnym gościem Nyskiej Kroniki Filmowej będzie selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek. Powiemy też o finałowej gali akcji Przedszkolak ratuje, Trytonie Nyskim i o tym jak będzie przebiegał ruch w centrum Nysy, już po...
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 163 gości 
LOGOWANIE