Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP. Edycja II

Social Uczelnie Szkolom kl 7 8 logo

Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP. Edycja II

Spieszymy poinformować, że uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią, panią Moniką Prochownik, wezmą udział w projekcie pt. "Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP", który realizowany jest przez Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej oraz Narodowy Bank Polski.
Celem projektu jest poszerzenie wśród uczniów wiedzy ekonomicznej poprzez podniesienie poziomu znajomości zagadnień ekonomicznych, w szczególności w obszarze finansów osobistych oraz popularyzacja wiedzy z obszaru zarządzania własnymi pieniędzmi, oszczędzania i inwestowania, a także z zakresu przedsiębiorczości i kariery zawodowej.

W ramach projektu realizowane będą ciekawe inicjatywy m.in.:
🔸 wykłady, szkolenia i warsztaty rozwijające umiejętności praktyczne;
🔸 konsultacje z ekspertami w zakresie finansów oraz przedsiębiorczości i planowania kariery zawodowej;
🔸 cykl podcastów promujących przedsiębiorczość, planowanie kariery zawodowej oraz zakładanie własnej firmy;
🔸 debatę finansową „ Za i przeciw oszczędzaniu”;
🔸 wojewódzki interaktywny quiz finansowy;
🔸 wojewódzki konkurs „Licencja na biznes” polegający na opracowaniu koncepcji biznesowej;
🔸 ekonomiczne aktywności wymagające zaangażowania uczniów z wykorzystaniem multimedialnych narzędzi edukacyjnych – film edukacyjny dot. zasad racjonalnego gospodarowania finansami.

Wszystkie działania w ramach projektu realizowane będą przez pracowników Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej do dnia 30.04.2022 r.

Drodzy Uczniowie, owocnej nauki, poszukiwania pasji i poszerzania horyzontów.