Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

PODSUMOWANIE OBCHODÓW ROKU Janusza Korczaka W NYSIE

W piątek 20 kwietnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w kilku niezwykłych wydarzeniach. Na zaproszenie pani dyrektor Marii Wiercigroch odwiedził nasze miasto Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak, aby wraz z nami uczcić obchody Roku Korczakowskiego.

W godzinach porannych w Nyskim Domu Kultury odbyły się dwa spektakle zatytułowane „Król Maciuś Reformator” w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przygotowane przez panią Jolantę Bury, panią Jolantę Sobocińską oraz panią Krystynę Wąsowicz. Na widowni zasiadły dzieci ze szkół podstawowych, które żywiołowo i spontanicznie reagowały na zabawne kwestie wypowiadane przez małych aktorów. Na widowni zasiedli także honorowi goście:

Poseł na Sejm – Pani Janina Okrągły

Rzecznik Praw Dziecka – Pan Marek Michalak

Dyrektor Biura Rzecznika Praw Dziecka – Pan Bartosz Sowier

Wizytator z Kuratorium Oświaty w Opolu – Pani Beata Śmietanka

Zastępca Burmistrza Nysy – Pan Aleksander Juszczyk

Przedstawienia poprzedzała prezentacja multimedialna przedstawiająca sylwetkę Janusza Korczaka przygotowana przez panią Agnieszkę Kret. W spektaklu wystąpili:

Król Maciuś – Przemysław Robak, Kacper Kulpa

Minister Oświaty – Robert Wójcik

Minister Sprawiedliwości – Kornelia Woźniak

Minister Finansów – Izabela Grunnenberg, Marta Szczepańska

Minister Wojny – Łukasz Chabecki

Dziennikarz – Aleksandra Woźnica, Aleksandra Miłek

Herold – Emilia Nowak, Patryk Grubiak, Kacper Kulpa

Marszałek Sejmu – Krzysztof Bidziński, Małgorzata Kocierz

Posłanki – Weronika Jelcz, Natalia Niziołek, Maria Pięk, Natalia Sroka, Julia Stancelewska, Zuzanna Wierzbowska, Karolina Gawłowska

Posłowie – Marcin Czekaj, Szymon Hajduk, Dawid Lipowicz, Jakub Nocoń, Kacper Nocoń, Michał Raszczuk, Mateusz Szczepaniak

Piosenki śpiewały – Patrycja Frankowska, Natalia Kąkol, Alicja Winiarska

Scenografia – Dorota Chęcińska, Dorota Kozioł, Jolanta Sobocińska, Dorota Żywiec

Po spektaklu dzieci miały możliwość poznania pracy, zadań i kompetencji człowieka, który w naszym kraju reprezentuje ich interesy. Pan Rzecznik okazał się bardzo życzliwym, kontaktowym i błyskotliwym rozmówcą. Z równą uwagą traktował wszystkie dziecięce pytania i udzielał na nie rzeczowych odpowiedzi.

W godzinach południowych z Panem Markiem Michalakiem spotkali się pozostali uczniowie naszej szkoły. Była to bardzo ważna, a zarazem sympatyczna wizyta, tym bardziej, że Pan Minister skierował do naszych dzieci oraz nauczycieli i dyrekcji wiele ciepłych słów i podarował uczniom KODEKS PRAW DZIECKA. Dzieci odwdzięczyły się wręczając Panu Ministrowi figurkę Króla Maciusia I wykonaną przez uczennicę naszej szkoły Wiktorię Bagrowską.

Piątkowe obchody zakończył uroczysty koncert w NDK pt. „Śladami Starego Doktora”. Było to widowisko słowno-muzyczne połączone z prezentacją multimedialną ilustrującą wartości, którym służył nasz patron. Inscenizacja oparta została na podstawie książki autorstwa Iwony Chmielewskiej pt. „Pamiętnik Blumki”. Zabawne scenki z życia wychowanków Domu Sierot oraz samego Janusza Korczaka przepleciono pieśniami oraz utworami muzycznymi w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły (Magdalena Leśnik, Małgorzata Marfiany, Aleksandra Zabilska, Daria Kacprzycka, Beniamin Drożdżal, gościnnie: Kamila Chudoba, Robert Chudoba, Szymon Blaszyński ). W roli Janusza Korczaka wystąpił gościnnie pan Franciszek Neckar, który każdy występ puentował cytatem zaczerpniętym z dzieł Korczaka. Publiczność oraz zaproszeni goście zgodnie twierdzili, że było to poruszające widowisko, tym bardziej, że zarówno mali, jak i dorośli wykonawcy dali z siebie wszystko i zaprezentowali naprawdę wysoki poziom artystyczny. Scenariusz opracowały: Renata Ostrowska-Fruncza, Joanna Polak, Wioletta Zatylna.

Nad całością spektaklu czuwały panie: Jagoda Marfiany, Renata Meres oraz Wioletta Zatylna. Prezentację przygotowała pani Agnieszka Kret.

Po koncercie widzowie mogli obejrzeć wystawę poświęconą Januszowi Korczakowi zatytułowaną „Miłość”.

Patronat nad obchodami Roku Korczakowskiego w Nysie objęła  Burmistrz Nysy pani Jolanta Barska.

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ogłoszenie stopni alarmowych na terenie całego kraju
    Biuro Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia...
  • Kto dostanie Trytona?
    Znamy już nominowanych do najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Kapituła wybrała kandydatów do nagrody Trytona Nyskiego. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureata statuetki odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości 
LOGOWANIE