Projekt „Edukacja ku przyszłości”

Projekt „Edukacja ku przyszłości” realizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym. W jego skład wchodzą trzy podprojekty (działania):

- Nowe Technologie na Usługach Edukacji (III edycja)

- Zaczarowany Świat

- Poradnictwo Zawodowe w Procesie Dydaktycznym (WOM Opole)

Celem głównym projektu jest wsparcie programów rozwojowych szkół ukierunkowanych na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz podnoszenie, jakości procesu kształcenia z wykorzystaniem narzędzi TIK poprzez przygotowanie kadry do przeprowadzenia zajęć dodatkowych dla uczniów szkół o utrudnionym dostępie do edukacji.

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Nowe Technologie na Usługach Edukacji”, w którym 4 grupy uczniów wraz z opiekunem realizują zadania projektu:

GRUPA I - "Coś z niczego, czyli zrób to sam"- opiekun p. A. Kret

GRUPA II -"Koło Zakręconych Sztuk-Mistrzów " - opiekun p. W.  Zatylna

GRUPA III - "Odkrywcy Tajemnic przyrody" - opiekun p. J.  Sobocińska

GRUPA IV - "Szkolni Badacze Historii" - opiekun p. K. Wilk

Oficjalna strona projektu: www.ekp.wodip.opole.pl

• Ostrzeżenia meteorologiczne
    IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu.
  • Najpiękniejsze polskie kolędy w NDK
    Już w tę niedzielę (21.01) znów poczujemy magię Świąt. Wszystko za sprawą koncertu laureatów XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Przyjść może każdy.