Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Obchody Roku Korczakowskiego

W związku z ogłoszeniem roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Janusza Korczaka w Nysie aktywnie włączyła się w ogólnopolskie obchody Roku Korczakowskiego. Zaplanowaliśmy szereg imprez i uroczystości skierowanych nie tylko do uczniów naszej szkoły, ale do wszystkich mieszkańców naszego miasta i gminy. Liczymy zwłaszcza na udział w obchodach uczniów i nauczycieli nyskich i gminnych szkół,  gdyż wartości głoszone przez Janusza Korczaka są nam wszystkim szczególnie bliskie. Nasze propozycje to trzy następujące wydarzenia:

1) 20 kwietnia o godz. 9:00 w Nyskim Domu Kultury odbędzie się przedstawienie „Król Maciuś Reformator” w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a skierowane do dzieci klas II – V (wstęp wolny).
Przedstawieniu towarzyszyć będą: prezentacja oraz wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi zatytułowana „Miłość”.
2) 20 kwietnia o godzinie 17:00 w Nyskim Domu Kultury koncert „Śladami Starego Doktora” w wykonaniu naszych uczniów i absolwentów oraz prezentacja multimedialna.
Również podczas koncertu będzie można zwiedzić wystawę poświęconą Januszowi Korczakowi.
3) 30 kwietnia w godzinach przedpołudniowych rozegramy Nyską Grę Miejską „Śladami Janusza Korczaka” przeznaczoną dla zespołów z wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

Honorowym patronat nad wszystkimi uroczystościami poświęconymi Staremu Doktorowi w naszym mieście objęła Pani Burmistrz Nysy Jolanta Barska. Swoje uczestnictwo zapowiedział również Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------