Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Obchody Roku Korczakowskiego

W związku z ogłoszeniem roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Janusza Korczaka w Nysie aktywnie włączyła się w ogólnopolskie obchody Roku Korczakowskiego. Zaplanowaliśmy szereg imprez i uroczystości skierowanych nie tylko do uczniów naszej szkoły, ale do wszystkich mieszkańców naszego miasta i gminy. Liczymy zwłaszcza na udział w obchodach uczniów i nauczycieli nyskich i gminnych szkół,  gdyż wartości głoszone przez Janusza Korczaka są nam wszystkim szczególnie bliskie. Nasze propozycje to trzy następujące wydarzenia:

1) 20 kwietnia o godz. 9:00 w Nyskim Domu Kultury odbędzie się przedstawienie „Król Maciuś Reformator” w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a skierowane do dzieci klas II – V (wstęp wolny).
Przedstawieniu towarzyszyć będą: prezentacja oraz wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi zatytułowana „Miłość”.
2) 20 kwietnia o godzinie 17:00 w Nyskim Domu Kultury koncert „Śladami Starego Doktora” w wykonaniu naszych uczniów i absolwentów oraz prezentacja multimedialna.
Również podczas koncertu będzie można zwiedzić wystawę poświęconą Januszowi Korczakowi.
3) 30 kwietnia w godzinach przedpołudniowych rozegramy Nyską Grę Miejską „Śladami Janusza Korczaka” przeznaczoną dla zespołów z wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

Honorowym patronat nad wszystkimi uroczystościami poświęconymi Staremu Doktorowi w naszym mieście objęła Pani Burmistrz Nysy Jolanta Barska. Swoje uczestnictwo zapowiedział również Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ogłoszenie stopni alarmowych na terenie całego kraju
    Biuro Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia...
  • Kto dostanie Trytona?
    Znamy już nominowanych do najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Kapituła wybrała kandydatów do nagrody Trytona Nyskiego. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureata statuetki odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
LOGOWANIE