Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

SZKOLNE OBCHODY DBI 2012

Zgodnie z kilkuletnią tradycją na początku lutego nasza szkoła włącza się w ogólnoświatowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Świętowaliśmy przez okrągły tydzień (6-10.02.2012r.). Z doświadczenia wiemy, że różnorodność imprez, konkursów i zajęć, sprzyja  aktywności i twórczym pomysłom naszych uczniów, a formy i metody zajęć, dostosowane do ich możliwości, sprawiają, że cieszą się ogromną popularnością. Co roku staramy się, aby w jak najbardziej wszechstronny sposób zapoznać uczniów z bezpieczeństwem w sieci.

W ramach szkolnej kampanii informacyjnej zostały przygotowane ulotki promujące ciekawe i bezpieczne strony w Internecie, a także wykonane gazetki na szkolnym korytarzu i w poszczególnych klasach

Dla wszystkich chętnych dorosłych zostały zorganizowane warsztaty „Bezpieczeństwo naszych dzieci w Sieci”, które poprowadzili przedstawiciele firmy informatycznej „ACenter – systemy informatyczne” na co dzień współpracującej ze szkołą.  Z rozmów przeprowadzonych z uczestnikami, wynika, że dzieci coraz częściej korzystają z Internetu poza kontrolą dorosłych, a dorośli nie tłumaczą dziecku, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Rodzice nie potrafią pomóc dziecku w przypadku trudności ze znalezieniem czegoś w Internecie, nie surfują razem ze swoimi pociechami. Nie dają również wskazówek, co ma zrobić dziecko, gdy coś je przestraszy, czy zaniepokoi w Internecie, dlatego bardzo ważne są akcje uświadamiające, a rola szkół w propagowaniu bezpieczeństwa jest ogromna. Uczestnicy wyrazili pozytywną opinie o  warsztatach i  zgodnie stwierdzili, że należy cyklicznie kontynuować te działania (przynajmniej raz w roku).

Jak co roku czekało nas mnóstwo konkursów i zajęć, a także dużo dobrej zabawy pod hasłem "Bezpiecznie zakręceni w Sieci":

• warsztaty dla uczniów kl. 4-6 "Bezpieczeństwo w Sieci w majestacie prawa" -  prowadzone z udziałem przedstawicieli policji,

• zajęcia na podstawie scenariuszy dostępnych na stronie www.dzieckowsieci.pl w tym obejrzenie filmików „Owce w Sieci” - wszystkie grupy wiekowe uczestniczyły w zajęciach, a zabawne scenki  wywołały burzliwą dyskusję, podczas której uczniowie sami wyciągnęli wnioski.

• zajęcia z j. polskiego w kl. 4-6 "Bądź bezpiecznie zakręcony z Sieci - zareklamuj DBI",

• przygotowanie ulotek promujących ciekawe i bezpieczne strony w Internecie,

• spotkanie z przedstawicielem firmy informatycznej, który przeprowadził warsztaty „Bezpieczeństwo naszych dzieci w Sieci”,

• konkursy dla uczniów:

1. „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat” - (I miejsce - Eliza Ciuła kl. VI a , I miejsce - Jakub Kret kl. Ib)

2.  „Mistrz klawiatury”- (I miejsce - Kacper Jagieła kl. VI b , II miejsce - Karolina Krawczyk kl. VIb, III miejsce - Radosław Tomaszewski kl. VIa)

3.  Konkurs na hasło reklamujące szkolne obchody DBI - (I miejsce - Eliza Ciuła kl. VI a , II miejsce - Wiktoria Sadłek kl. VIa, III miejsce - Kacper Kulpa  kl. Va)

4.  „Pocztówka z DBI” - (I miejsce - Eliza Ciułakl. VIa , II miejsce - Jakub Kret kl. Ib, III miejsce - Estera Krzywda kl. Vc)

Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę Podstawową nr 3 oraz zaprzyjaźnione firmy komputerowe współpracujące ze szkołą.

Kulminacyjnym punktem obchodów był happening „Bezpiecznie zakręceni w Sieci”, podczas którego uczniowie wykrzykiwali i pokazywali zasady bezpiecznego poruszania się po Sieci. Uczniowie, którzy znali te zasady wskakiwali do sieci, wszystko odbywało się bardzo spontanicznie, co sprzyjało dobrej zabawie. Uczestnicy happeningu zanurzyli się w sieci dosłownie i w przenośni!

Prowadząc działania o charakterze edukacyjnym możemy zniwelować problemy związane z używaniem Internetu przez najmłodszych, a zarazem pokazać jakie działania można podjąć, by zapewnić dzieciom odpowiednie warunki do bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzięki naszej akcji wszyscy mogli sobie uświadomić, że komputer nie musi dzielić, wręcz przeciwnie: może łączyć rodzinę.

Koordynatorzy szkolnych obchodów DBI: A. Kret, W. Zatylna

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ogłoszenie stopni alarmowych na terenie całego kraju
    Biuro Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia...
  • Kto dostanie Trytona?
    Znamy już nominowanych do najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Kapituła wybrała kandydatów do nagrody Trytona Nyskiego. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureata statuetki odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 140 gości 
LOGOWANIE