Odwiedziny w Domu Spokojnej Starości

Uczniowie klasa  I b razem ze swoją wychowawczynią  panią Lucyną  Furdykoń udali się z wizytą do pobliskiego Domu  Spokojnej Starości. Podczas wizyty uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie, przedstawiając program artystyczny pt. „Bracia miesiące”. Dzieci swoim występem sprawiły dużą radość podopiecznym Domu Opieki Społecznej. Przedstawienie zakończyło się wspólnym śpiewaniem znanych ludowych melodii.

Uczniowie naszej szkoły bardzo często odwiedzają podopiecznych w Domu Spokojnej Starości przy ulicy Krawieckiej w Nysie. W okresie świątecznym, w Dniu Wolontariatu i innych okolicznościach uczniowie zanoszą laurki i prezenty, przygotowują spektakle, wspólnie śpiewają piosenki i rozmawiają ze starszymi osobami.  Na ich twarzach widać wówczas  radość.  Każda osoba jest inna, ale wszyscy potrzebują  naszego wsparcia. Dlatego nasze odwiedziny sprawiają  im tyle radości.  Starsze osoby, choć schorowane, maja różne pasje. Bardzo lubią śpiewać lub malować. Wykonują różne prace, które są przepiękne. Ich uśmiech jest dla nas podziękowaniem za pomoc, którą chcemy im ofiarować.

• Poczwórna dawka humoru w Hali Nysa
    Już w najbliższą sobotę uderzy nas poczwórna dawka humoru. To może oznaczać tylko jedno - znakomite skecze, gagi, wybuchy  śmiechu i powiedzonka, które na stałe wejdą do naszego języka. 17 listopada w Hali Nysa wystąpią najlepsi polscy kabareciarze.
  • Nyska Kronika Filmowa - odc. 153
    Otwarcie miejskiego lodowiska, wielka impreza turystyczna w Nysie, marsz przeciw przemocy i obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości - to główne tematy kroniki. W tym odcinku podsumujemy też kadencję Rady Miejskiej i galę Trytona Nyskiego.