Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Raz! Dwa! Trzy! DBI!!!

7 lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzić będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN). Głównym partnerem DBI 2012 jest Fundacja Orange, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas. Z badań przeprowadzonych z dziećmi w wieku 9-16 lat w ramach unijnego projektu EU Kids Online II wynika, że co trzeci rodzic nigdy nie tłumaczył dziecku, jakie są zasady bezpiecznego surfowania i nie potrafi pomóc dziecku w przypadku trudności ze znalezieniem czegoś w Internecie, a prawie połowa nigdy nie dała wskazówki dziecku co zrobić, gdy coś je przestraszy czy zaniepokoi online. Aż 58 proc. dzieci nie pamiętało, żeby kiedykolwiek korzystali z Internetu wspólnie z rodzicami. Dlatego też hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu – „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie” - ma zwrócić uwagę rodziców, dziadków i opiekunów na fakt, iż Internet powinien być elementem łączącym pokolenia, że można razem z najmłodszymi poznawać korzyści z surfowania. Obchodom DBI towarzyszy ogólnoeuropejska kampania medialna. Opracowany na jej potrzeby spot promocyjny opiera się na motywie wspólnego poznawania wirtualnego świata przez młodsze i starsze pokolenia.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją na początku lutego nasza szkoła włącza się w ogólnoświatowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. My świętujemy przez okrągły tydzień (6-10.02.2012r.), gdyż jak co roku czeka nas mnóstwo konkursów i zajęć, a także dużo dobrej zabawy pod hasłem "Bezpiecznie zakręceni w Sieci". Oto czego możecie się spodziewać w tym roku: 

warsztaty dla uczniów kl. 4-6 "Bezpieczeństwo w Sieci w majestacie prawa" - warsztaty prowadzone z udziałem przedstawicieli policji,

gazetki, ulotki i inne materiały promujące DBI 2012 oraz propagujące bezpieczeństwo w Sieci,

zajęcia na podstawie scenariuszy dostępnych na stronie www.dzieckowsieci.pl,

zajęcia z j. polskiego w kl. 4-6 "Bądź bezpiecznie zakręcony z Sieci - zareklamuj DBI",

przygotowanie ulotek promujących ciekawe i bezpieczne strony w Internecie,

spotkanie z przedstawicielem firmy informatycznej, który przeprowadzi warsztaty „Bezpieczeństwo naszych dzieci w Sieci” - wtorek 7 lutego 2012r., godz. 17.00 na sali korekcyjna SP nr 3 w Nysie,

happening „Bezpiecznie zakręceni w Sieci” – czwartek 9 lutego 2012r., II piętro SP nr 3 w Nysie,

konkursy dla uczniów:

1. „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat” - (użyj swojej wyobraźni i przygotuj pracę plastyczną/ plakat: format A3, technika dowolna) (regulamin)
2.  „Mistrz klawiatury” (regulamin)
3.  Konkurs na hasło reklamujące szkolne obchody DBI, (regulamin)
4.  „Pocztówka z DBI” -  konkurs  na pocztówkę/kolaż z szkolnych obchodów DBI 2012 -  każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 pocztówki w formacie JPG. (regulamin)

Prace konkursowe należy przynosić do piątku 10.02.2012r. do pani A. Kret lub pani W. Zatylnej  (sala 224).

Zgłoszenie prac na Konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca jest autorem/autorką załączonych prac oraz zdjęć.
Nagrody niespodzianki dla Laureatów zostały ufundowane przez SP 3 w Nysie oraz zaprzyjaźnione ze szkołą firmy.
Wszystkie informacje o przeprowadzonych działaniach znajdziecie na naszej szkolnej stronie www - zakładka -KONKURSY- oraz w lokalnej prasie.

A więc: "Do biegu! Gotowi? Start w poniedziałek 6 lutego!

źródło: www.dbi.pl

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Rekrutacja do Policji
    Nyska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie. Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli uważasz, że to służba dla...
  • Cleo w Hali Nysa
    23 lutego w Hali Nysa wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju, Cleo. Jej klipy na YouTube osiągają nawet kilkadziesiąt milionów wyświetleń, a piosenki nie schodzą z czołówek radiowych list przebojów.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 189 gości 
LOGOWANIE