Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

KONFERENCJA EDUKACYJNO-HISTORYCZNA

24 października 2011 roku z inicjatywy nauczyciela historii pana Krzysztofa Wilka odbyła się w naszej szkole konferencja edukacyjno-historyczna dla nauczycieli i uczniów szkól podstawowych. Podczas konferencji pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu wygłosili referaty poświęcone Zbrodni Katyńskiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele nyskich szkół podstawowych wraz z opiekunami.
Zebranych przywitała pani dyrektor Maria Wiercigroch. Jako pierwszy wystąpił dr Stanisław Bogaczewicz, który omówił strukturę i działalność IPN-u oraz Komisji Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu. Następnie dr Dariusz Dąbrowski wygłosił referat pt. „Sprawa Katynia – tło historyczne”. Z kolei zabrał głos pan Andrzej Koziar z Delegatury IPN w Opolu, który przedstawił Teki Edukacyjne IPN. Na koniec dr. Bogaczewicz przybliżył zebranym postać księdza Zdzisława Peszkowskiego. Pouczającym podsumowaniem konferencji był film dokumentalny „Zbrodnia bez kary”.
Nauczyciele uczestniczący w konferencji otrzymali książki wydane przez IPN. Należy podkreślić, że uczniowie którzy wzięli udział w spotkaniu zachowywali się wzorowo i z przejęciem słuchali wystąpień przybliżających jedną z najbardziej wstrząsających kart naszej historii.

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Rekrutacja do Policji
    Nyska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie. Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli uważasz, że to służba dla...
  • Cleo w Hali Nysa
    23 lutego w Hali Nysa wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju, Cleo. Jej klipy na YouTube osiągają nawet kilkadziesiąt milionów wyświetleń, a piosenki nie schodzą z czołówek radiowych list przebojów.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 197 gości 
LOGOWANIE