Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

KONFERENCJA EDUKACYJNO-HISTORYCZNA

24 października 2011 roku z inicjatywy nauczyciela historii pana Krzysztofa Wilka odbyła się w naszej szkole konferencja edukacyjno-historyczna dla nauczycieli i uczniów szkól podstawowych. Podczas konferencji pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu wygłosili referaty poświęcone Zbrodni Katyńskiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele nyskich szkół podstawowych wraz z opiekunami.
Zebranych przywitała pani dyrektor Maria Wiercigroch. Jako pierwszy wystąpił dr Stanisław Bogaczewicz, który omówił strukturę i działalność IPN-u oraz Komisji Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu. Następnie dr Dariusz Dąbrowski wygłosił referat pt. „Sprawa Katynia – tło historyczne”. Z kolei zabrał głos pan Andrzej Koziar z Delegatury IPN w Opolu, który przedstawił Teki Edukacyjne IPN. Na koniec dr. Bogaczewicz przybliżył zebranym postać księdza Zdzisława Peszkowskiego. Pouczającym podsumowaniem konferencji był film dokumentalny „Zbrodnia bez kary”.
Nauczyciele uczestniczący w konferencji otrzymali książki wydane przez IPN. Należy podkreślić, że uczniowie którzy wzięli udział w spotkaniu zachowywali się wzorowo i z przejęciem słuchali wystąpień przybliżających jedną z najbardziej wstrząsających kart naszej historii.

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ogłoszenie stopni alarmowych na terenie całego kraju
    Biuro Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia...
  • Kto dostanie Trytona?
    Znamy już nominowanych do najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Kapituła wybrała kandydatów do nagrody Trytona Nyskiego. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureata statuetki odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 
LOGOWANIE