Wieczornica

"Ten kraj to moja - ziemia obiecana
W ten dzień modlitwę szepczę z cicha
Ze czcią klękając na kolana
Bogu dziękując za dar wolności."

Z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada 2011 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta wieczornica przygotowana pod kierunkiem pani Brygidy Krzaczek.

Odpowiedni nastrój zapewniła piękna dekoracja wykonana przez panią Dorotę Chęcińską. W tematykę wieczoru wprowadziła zaproszonych gości krótka prezentacja przypominająca 123 lata naszej narodowej niewoli oraz niezwykłe chwile, kiedy Polacy wywalczyli sobie niepodległość. Występy zapoczątkowali pięknie przebrani uczniowie klasy II c, którzy odtańczyli poloneza z filmu "Pan Tadeusz". Krętymi drogami naszej historii, recytując fragmenty utworów i przypominając ważniejsze wydarzenia, które doprowadziły Polaków do wolności, poprowadzili nas uczniowie klas II c i V b. Recytacje przeplatano pieśniami patriotycznymi, które wykonywali laureaci Konkursu Pieśni Patriotycznej. Licznie zgromadzona publiczność ze wzruszeniem śpiewała wraz z nimi. Wieczornicę zakończyła prezentacja i wspólne odśpiewanie pieśni "Żeby Polska była Polską".

• Rekrutacja do Policji
    Nyska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie. Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli uważasz, że to służba dla...
  • Cleo w Hali Nysa
    23 lutego w Hali Nysa wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju, Cleo. Jej klipy na YouTube osiągają nawet kilkadziesiąt milionów wyświetleń, a piosenki nie schodzą z czołówek radiowych list przebojów.