Wieczornica

"Ten kraj to moja - ziemia obiecana
W ten dzień modlitwę szepczę z cicha
Ze czcią klękając na kolana
Bogu dziękując za dar wolności."

Z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada 2011 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta wieczornica przygotowana pod kierunkiem pani Brygidy Krzaczek.

Odpowiedni nastrój zapewniła piękna dekoracja wykonana przez panią Dorotę Chęcińską. W tematykę wieczoru wprowadziła zaproszonych gości krótka prezentacja przypominająca 123 lata naszej narodowej niewoli oraz niezwykłe chwile, kiedy Polacy wywalczyli sobie niepodległość. Występy zapoczątkowali pięknie przebrani uczniowie klasy II c, którzy odtańczyli poloneza z filmu "Pan Tadeusz". Krętymi drogami naszej historii, recytując fragmenty utworów i przypominając ważniejsze wydarzenia, które doprowadziły Polaków do wolności, poprowadzili nas uczniowie klas II c i V b. Recytacje przeplatano pieśniami patriotycznymi, które wykonywali laureaci Konkursu Pieśni Patriotycznej. Licznie zgromadzona publiczność ze wzruszeniem śpiewała wraz z nimi. Wieczornicę zakończyła prezentacja i wspólne odśpiewanie pieśni "Żeby Polska była Polską".

• Uwaga na sily wiatr
    IMGW-PIB przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu.
  • Nyska Kronika Filmowa - odc. 209
    Dziś specjalnym gościem Nyskiej Kroniki Filmowej będzie selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek. Powiemy też o finałowej gali akcji Przedszkolak ratuje, Trytonie Nyskim i o tym jak będzie przebiegał ruch w centrum Nysy, już po...