Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Wieczornica

"Ten kraj to moja - ziemia obiecana
W ten dzień modlitwę szepczę z cicha
Ze czcią klękając na kolana
Bogu dziękując za dar wolności."

Z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada 2011 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta wieczornica przygotowana pod kierunkiem pani Brygidy Krzaczek.

Odpowiedni nastrój zapewniła piękna dekoracja wykonana przez panią Dorotę Chęcińską. W tematykę wieczoru wprowadziła zaproszonych gości krótka prezentacja przypominająca 123 lata naszej narodowej niewoli oraz niezwykłe chwile, kiedy Polacy wywalczyli sobie niepodległość. Występy zapoczątkowali pięknie przebrani uczniowie klasy II c, którzy odtańczyli poloneza z filmu "Pan Tadeusz". Krętymi drogami naszej historii, recytując fragmenty utworów i przypominając ważniejsze wydarzenia, które doprowadziły Polaków do wolności, poprowadzili nas uczniowie klas II c i V b. Recytacje przeplatano pieśniami patriotycznymi, które wykonywali laureaci Konkursu Pieśni Patriotycznej. Licznie zgromadzona publiczność ze wzruszeniem śpiewała wraz z nimi. Wieczornicę zakończyła prezentacja i wspólne odśpiewanie pieśni "Żeby Polska była Polską".

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ogłoszenie stopni alarmowych na terenie całego kraju
    Biuro Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie informuje, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia...
  • Kto dostanie Trytona?
    Znamy już nominowanych do najbardziej prestiżowej nyskiej statuetki. Kapituła wybrała kandydatów do nagrody Trytona Nyskiego. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureata statuetki odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 174 gości 
LOGOWANIE