Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada 2018r. sztandar szkoły brał udział w uroczystych obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej. Następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikami  Józefa Piłsudskiego i Pomnikiem Patriotom Polskim.

Więcej…

 

I Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli Szkół Nyskich w Strzelectwie Sportowym

11 listopada, na strzelnicy ZSO Carolinum odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli Szkół Nyskich w Strzelectwie Sportowym.

Na szczycie podium indywidualnie stanęła pani Beata Zdobylak-Zabłotni, a w klasyfikacji zespołowej drużyna w składzie: Beata Zdobylak-Zabłotni, Katarzyna Michalec i Janusz Wydra zdobyła III miejsce.

Mistrzostwa zorganizowało Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Nysie.

Gratulujemy!

Więcej…

 

„Klub Młodego Programisty”

W Bastionie Królowej Jadwigi przy ul. Piastowskiej 19 powstał „Klub Młodego Programisty” – punkt warsztatowy, w którym odbywają się bezpłatne zajęcia z programowania, dedykowane dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Do października 2020 r. w nyskim Klubie odbędzie się w sumie 260 godzin warsztatów dla ponad 2500 uczestników. Głównym założeniem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni do przybliżenia nauki programowania dzieciom i rodzicom.

Więcej…

 

Biało-czerwono....

Biało-czerwono, w ciszy i zadumie, uroczyście i w rytmie radosnych piosenek - tak świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości! Najważniejszy moment obchodów nadszedł o godzinie 11.11, gdy wspólnie z całą Polską odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

Więcej…

 

"Zbliżające się Święto NiepodległościSetna rocznica powrotu Rzeczypospolitej na mapy Europy... Wyśpiewujemy radośnie szczęście, że żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą…”

XVI Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej

Szkolny zespół "Dylemat" w składzie: Paulina Staliś, Zofia Szelwach, Hanna Kret, Daria Chmura i Stanisław Halikowski, opiekun zespołu pani Jagoda Marfiany - zdobył  III miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej, za piosenkę "Marsz Sybiraków". Patronat nad konkursem sprawuje Opolski Kurator Oświaty.

Więcej…

 

XIX Festiwal Pieśni Polski Niepodległej

Na XIX Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej, zespół "Dylemat" w składzie: Paulina Staliś, Zofia Szelwach, Hanna Kret, Daria Chmura i Stanisław Halikowski - zdobył wyróżnienie w kategorii zespoły za piosenkę "Marsz Sybiraków".

W kategorii solista klas I-III - I miejsce zdobył uczeń klasy 2b - Maksymilian Małecki. Maks wystąpił 10.11.2018r. w NDK  podczas Koncertu Finalistów Przeglądu i Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej oraz Przeglądu Tańca Narodowego.

Więcej…

 

Start w Mistrzostwach Świata

Dwie nasze uczennice, Kalina Kierpacz i Oliwia Kozubska, startowały w Mistrzostwach Świata w kickboxingu WTKA, które odbyły się we Włoszech. Nie tylko brały w nich udział, ale jedna z nich została mistrzynią świata, a druga wicemistrzynią. Dziewczyny zdobyły łącznie aż siedem medali.

Kalina Kierpacz wywalczyła cztery srebrne medale, a Oliwia Kozubska trzy różne, czyli po jednym złotym, srebrnym i brązowym.

Trenerem dziewczynek jest Przemek Kierpacz, który na tych samych mistrzostwach wywalczył złoty medal. Pan Kierpacz jest absolwentem naszej szkoły. Dziewczyny są obecnie uczennicami klasy III a. Cała nasza medalowa ekipa zapowiada dalszą ciężką pracę.

Jesteśmy z nich dumni i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…

 

TEJ ŚMIERCI MOŻNA BYŁO UNIKNĄĆ!

Termin: Sobota (10 listopada)
Godzina: 12.00 - 14.00
Start: ulica Armii Krajowej 11, przed Komendą Powiatową Policji w Nysie

Nieuzasadniona śmierć 22 - letniego Maćka - mieszkańca Nysy, która nie może pozostać bez echa, skłoniła Stowarzyszenie I Love Nysa do działań.
W związku z tym organizowany jest marsz #stop_przemocy_w_nysie. Solidarnie z mieszkańcami chcemy pokazać, że pragniemy bezpiecznej Nysy dla wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych i kategorycznie nie zgadzamy się na działania cechujące się agresją i przemocą.
Organizatorem marszu jest Stowarzyszenie I Love Nysa.
Wydarzenie odbywa się we współpracy z Fundacja Emspl-Grupa ICE NYSA oraz Samorząd Studencki PWSZ w Nysie.
Udział w marszu potwierdzili Poseł Rajmund Miller, Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy, starosta Czesław Biłobran.

 

Certyfikat dla szkoły za przyłączenie się do EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania, akcji promującej programowanie i umiejętności cyfrowe.

 

Opolski Bieg Belfra dla Niepodległej

W ubiegłą sobotę odbył się w Grodkowie Opolski Bieg Belfra dla Niepodległej organizowany przez Opolskiego Kuratora Oświaty, który zresztą osobiście brał w nim czynny udział. Impreza organizowana była pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Wojewody Opolskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowała Pani Monika Baj.

Gratulujemy!!

Więcej…

 

„Trójka KODUJE” w ramach EU Code Week 2018

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. CodeWeek to warsztaty, szkolenia, debaty i inne wydarzenia związane z programowaniem, odbywające się w całej Europie. Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

Więcej…

 

„Czerwony Kapturek” w BIBLIOTECE

Dnia 24.10.2018r. na zaproszenie pani mgr Violetty Hirszfeld–Wodeckiej w RZPWE Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Nysie uczniowie klasy 3b z naszej szkoły wzięli udział w lekcji bibliotecznej – „Biblioteka jakiej nie znamy”, a następnie zaprezentowali przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

Więcej…

 

Biskup w szkole - bp ordynariusz Andrzej Czaja

Dla niektórych może pojawić się pytanie: Biskup w szkole? Tak w naszych szkolnych progach gościliśmy bp ordynariusza Andrzeja Czaje. Ks bp w ramach wizytacji w parafii Św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja bardzo chciał odwiedzić naszą szkole słysząc o niej bardzo dobre opinie. Oczywiście się nie zdziwił w progach szkolnych przywitały tak zacnego gościa dzieci z klasy 2a wraz z Paniami  Dyrektorkami oraz Katechetkami.

Więcej…

 

Gra miejska „Polska Niepodległa – historia na ulicach Nysy”

W piątek 19 października na miejskich placach i ulicach zaroiło się od młodych ludzi, którzy z kartkami w dłoniach i ciekawością w oczach rozwiązywali zagadki związane z historią naszego miasta i naszego kraju. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie zorganizowała grę miejską zatytułowaną „Polska Niepodległa”. W ten niecodzienny sposób uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Drużyny ze szkół podstawowych musiały wykazać się wiedzą o historii kraju, umiejętnością pracy zespołowej, refleksem i… technikami skutecznej perswazji.

Więcej…

 

Stypendyści Marszałka Województwa Opolskiego „Wspieramy najlepszych”

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły Nikola Woźniak oraz Mateusz Jończy uzyskało stypendia Marszałka Województwa Opolskiego „Wspieramy najlepszych”. W środę 17 października br.  podczas uroczystości w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły odebrali dyplomy stypendialne.

Gratulujemy!!!

Więcej…

 

Gra miejska „Polska Niepodległa – historia na ulicach Nysy”

W piątek 19 października odbędzie się gra miejska, w której aktywnie będą uczestniczyły nyskie szkoły podstawowe. Reprezentacje szkół zmierzą się z zadaniami o tematyce niepodległościowej.

Zapraszamy i trzymamy kciuki!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------