Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

http://code.org/images/logo.pngGODZINA KODOWANIA 2014

Godzina Kodowania to pierwszy krok w podróży do wiedzy o tym, czym jest prawdziwa informatyka, jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje. To możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. W Godzinie Kodowania można brać udział będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu. Musisz mieć jedynie godzinę i osiągalny Internet z Twojego komputera lub urządzenia mobilnego.

Zapraszam wszystkich uczniów z naszej szkoły do udziału w GODZINIE KODOWANIA podczas Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week), czyli w dniach  8-14 grudnia 2014r.- p. Agnieszka Kret (nauczyciel zajęć komputerowych).

Więcej…

 

Bal na Olimpie

Doroczny, uroczysty "Bal na Olimpie" odbył się w tym roku 26 listopada. Do pięknie udekorowanej olimpijskiej sali tronowej, gdzie królowali Zeus i Hera, przybyli bogowie, boginie, muzy, nimfy i herosi.  Nie zabrakło również zwykłych śmiertelników, którzy zawitali na bal na zaproszenie swoich pociech. Uczniowie klas piątych wcielając się w mitologicznych bohaterów, wykazali się sporą dozą pomysłowości. Prezentacje zostały perfekcyjnie przygotowane, toteż nagradzano je hucznymi oklaskami. Pomimo tremy piątoklasiści doskonale sprostali niełatwemu zadaniu, jakim było przybliżenie widzom mitologicznych bohaterów. Po zakończeniu prezentacji wszyscy udali się na przygotowany przez rodziców pyszny poczęstunek. Później wspaniale bawili się na balu.

Więcej…

 

Zwycięstwo w konkursie Ministra Spraw Zagranicznych "Polska dla wszystkich"!

Z ostatniej chwili! Zwyciężyliśmy w IV edycji konkursu Ministra Spraw Zagranicznych "Polska dla wszystkich"! Projekt naszej szkoły "Budujemy mosty tolerancji" okazał się bezkonkurencyjny w kategorii "edukacja/dziennikarstwo"!

Więcej informacji na naszej stronie (zobacz) oraz stronie projektu (zobacz)

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Samorządy uczniowskie z kilku klas czuwały nad organizacją bezpiecznych przerw. W sali korekcyjnej można było w ciszy poczytać ulubione książki lub przygotować się do kolejnych zajęć. Na sali gimnastycznej klasa VIc  – organizowała zajęcia rekreacyjno – sportowe, w sali Samorządu Uczniowskiego – klasa Vc – proponowała rozmaite gry planszowe. Na korytarzu drugiego piętra – uczniowie z klas I – III mogli uczestniczyć w tanecznej przerwie organizowanej przez dziewczyny z klasy VIa. Bezpieczna przerwa na sali gimnastycznej i taneczna na II piętrze – to znane już naszym uczniom formy spędzania czasu na przerwach. Może gry stolikowe w SU i ciche czytanie w sali korekcyjnej też przyjmą się na stałe, szczególnie w okresie jesienno – zimowym.

Więcej…

 

Mikołajkowe gry i zabawy na lodowisku

6 grudnia 2014r. o godz. 12.00 Nyski Ośrodek Rekreacji organizuje Mikołajkowe gry i zabawy dla dzieci na lodowisku  przy ul. Kraszewskiego w Nysie - Stadion Miejski. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie.

Więcej informacji na stronie organizatora. (zobacz)

Serdecznie zapraszamy !

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy  będziemy  obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.  Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcają wspólnie Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak.

Więcej…

 

Obchody  Święta Niepodległości

Dnia 5 listopada odbył się  w naszej szkole Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Wzięło w nim udział liczne grono młodych recytatorów i wokalistów. Każda klasa wytypowała po trzech wykonawców w  dwóch kategoriach: pieśń i poezja. Jury konkursu nie miało łatwej pracy, wszyscy występujący byli świetnie przygotowani.

Więcej…

 

WIZYTA GOŚCI Z AUSTRALII!

22 października naszą szkołę odwiedziła rodzina Państwa Kopaczyńskich, która przyjechała do Polski na wakacje z Australii. Pani Agnieszka, absolwentka naszej szkoły, wraz z mężem i dziećmi zgodzili się opowiedzieć naszym uczniom o kraju kangurów.
Wstępem spotkania był pokaz zdjęć z rodzinnego albumu pokazujących zabytki i zwierzęta australijskie oraz szkołę do której uczęszczają Mateusz i Olivia. Po prezentacji uczniowie zadawali naszym gościom wiele pytań dotyczących Australii.
Na zakończenie wizyty uczniowie podziękowali swoim gościom za poświęcony im czas oraz przywiezione z Australii prezenty.

Więcej…

 

NIESAMOWITY KONKURS GUMBALLA: GAZETKA SZKOLNA - pomóż nam zgarnąć nagrodę dla szkoły!

Trzech uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie na gazetkę szkolną organizowanym przez Cartoon Network.  Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu gazetki szkolnej złożonej z trzech artykułów:
- Nowy rok szkolny przed nami
- Moje wakacje
- Jeden artykuł - temat dowolnie wybrany przez uczestników.

Więcej…

 

Podsumowanie projektu ,,BUDUJEMY MOSTY TOLERANCJI”

Apel podsumowujący projekt ,,BUDUJEMY MOSTY TOLERANCJI” realizowany w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie, która bierze udział w konkursie Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszy projekt zrealizowany w ramach ogólnokrajowej akcji   ,,Polska dla wszystkich” – odbył się w piątek 17.10.2014r. o godz. 10:00.

Więcej…

 

Wyniki konkursów przeprowadzonych w ramach realizacji projekt "POLSKA DLA WSZYSTKICH" ph."BUDUJEMY MOSTY TOLERANCJI"

W piątek 17 października 2014r. podsumowano projekt "BUDUJEMY MOSTY TOLERANCJI" i wyróżniono uczniów, którzy przygotowali prace konkursowe:

Więcej…

 

Konkurs plastyczny "INDIE – KULTURA, ARCHITEKTURA I KRAJOBRAZY"

W dniach 17-18.10.2014 r. miały miejsce DNI EUROINDIA W NYSIE oraz nastąpiło oficjalne otwarcie nowo utworzonego Punktu EuroIndia przy PWSZ w Nysie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zaprosiła szkoły podstawowe do KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 na temat:   INDIE – KULTURA, ARCHITEKTURA I KRAJOBRAZY

Gratulujemy zwycięzcom konkursu, którymi są:

I miejsce: Milena Szota za pracę pt. „Hinduska ceremonia zaślubin”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białej Nyskiej;

II miejsce: Franciszek Terlecki za pracę pt. ”Słoń indyjski”, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie;

III miejsce: Natalia Palichleb za pracę pt. „Tadź Mahal”, Zespół Szkolno-Przedszkolny i Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J. Kozarzewskiego w Nysie.

Więcej…

 

Jesteśmy już UCZNIAMI Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie

W Dniu Święta Edukacji Narodowej od rana panował radosny nastrój, gdyż wreszcie odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali włączeni do społeczności szkolnej. Centralnym  punktem pasowania obok złożenia przyrzeczenia było dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez dyrektora szkoły - panią Marię Wiercigroch, które było oficjalnym aktem przyjęcia w poczet uczniów.

Więcej…

 

,,BUDUJEMY MOSTY TOLERANCJI” - udział w projekcie na najlepszy projekt zrealizowany w ramach ogólnokrajowej akcji ,,Polska dla wszystkich”

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do udziału w konkursie na najlepszy projekt zrealizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska dla wszystkich”, organizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Celem konkursu jest promowanie dialogu międzykulturowego oraz takich postaw obywatelskich, które uczą cenić różnorodność. W Polsce na przestrzeni wieków spotykały się różne kultury, religie i grupy etniczne, to one stworzyły bogate dziedzictwo naszej wspólnej ojczyzny. Szacunek i ochrona dziedzictwa to nasz obowiązek. Celem konkursu jest ochrona polskiej różnorodności. Konkurs jest przesłaniem naszej otwartości: Polska nie jest tylko dla etnicznych Polaków, jest w niej dość miejsca dla wszystkich, którzy są z Polską  i polskością historycznie związani.

Więcej…

 

KLASA III A NA ZIELONEJ SZKOLE

Doskonałą okazją do integracji przez naukę, wypoczynek i zabawę, zachęcenie do aktywnego, zdrowego stylu życia było zorganizowanie dla uczniów z klas III a turnusu ZIELONEJ SZKOŁY w Międzyzdrojach nad Morzem Bałtyckim. Uczniowie III a wraz z wychowawczynią panią Renatą Meres  w dn. 05-10-2014 do 10-10-2014 przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach realizując program Zielonej Szkoły.  Podstawowym celem programu było zapewnienie dzieciom wypoczynku w klimacie nadmorskim, korzystnym dla zdrowia, w miejscu ekologicznie czystym, w bezpośrednim zasięgu jodu i soli. Istotnym elementem programu były również działania wychowawcze i edukacyjne z poszczególnych przedmiotów.

Więcej…

 

Laureaci konkursu

„Z EKOLOGIĄ NA TY”

W dniu 3 października 2014r. o godz. 11:00 przed Bazyliką św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki, Burmistrz Nysy wręczyła nagrody laureatom konkursu plastycznego „Z EKOLOGIĄ NA TY”.  Pod uwagę brane były walory artystyczne i estetyczne prac, jak również zgodność z tematem oraz samodzielność wykonania. Spośród 86 prac z 18 placówek oświatowych, jakie wpłynęły do Urzędu Miejskiego komisja wybrała szczęśliwą dwunastkę. Zwycięskie prace posłużą do utworzenia kalendarza ekologicznego na 2015r., który na pamiątkę otrzyma każdy laureat.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Czas na rybę!
    Nyskie Księstwo Jezior i Gór zaprasza na pokaz kulinarny z wykorzystaniem produktów rybnych, które odbędzie się w dniu 21.10.2018 r., o godzinie 15:00 na placu przy Ośrodku Formacyjno-Wypoczynkowym Vincenza Priessnitz.
  • List Prezesa Krus
    Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informują, że w ramach ochrony życia i zdrowia dzieci zamieszkujących tereny wiejskie, podjęta została decyzja o kontynuacji grupowego ubezpieczenia ...
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości 
LOGOWANIE