Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji"

21 marca o godz. 9.00 w auli PWSZ przy ul. Obrońców Tobruku  odbyła się XV jubileuszowa edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Nysa w poezji". Na początek usłyszeliśmy wirtuozerską grę na ksylofonie w wykonaniu Mateusza Oszywy. Recytacją wiersza Wisławy Szymborskiej pt. "Niektórzy lubią poezję" powitał wszystkich zebranych na uroczystości miłośników wierszy absolwent naszej szkoły Wojtek Meres. Po krótkiej prezentacji ilustrującej kolejne konkursowe lata głos zabrała pani dyrektor Maria Wiercigroch, która przywitała przybyłych gości oraz zgromadzoną publiczność i otworzyła część konkursową.

Więcej…

 

Quiz „Rusz głową” - wyniki!

Niezależnie od konkursu głównego - V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego  „Edukacji z Panem T.I.K-iem – Telefonem ucz się i odkrywaj świat”  organizatorzy przygotowali inne atrakcje - quizRusz głową”. Quiz składał się  z kilku zadań, które trzeba było rozwiązać w czasie trwania Dni Otwartych ECDL w Polsce tj. w dniach 23-29.03.2015.

31 marca, po burzliwych obradach organizatorzy ogólnopolskiego quizuRusz głową” wyłonili zwycięzców zabawy.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 4b, Jakub Kret został  jednym ze zwycięzców. (zobacz)

GRATULUJEMY!

 

tik-takKonkurs Informatyczny T.I.K? – TAK!

Serdecznie zapraszam i zachęcam wszystkich uczniów z naszej szkoły do wspólnej gry i zabawy w ramach V edycji Konkursu Informatycznego TIK?-TAK! Konkurs to GRA, która będzie polegała na odpowiadaniu na pytania on-line z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Gra TIK?-TAK! odbywać będzie się na trzech poziomach: podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

Więcej…

 

Wielkanocne zwyczaje

W dniu 30 marca klasy IIa i IIIb zaprezentowały koleżankom i kolegom z młodszych klas zwyczaje i obrzędy wielkanocne. Uczniowie oprócz recytacji wierszy i śpiewania piosenek, pokazali zwyczaj polewania dziewcząt wodą, zwany śmigusem-dyngusem oraz obrzęd chodzenia z kurkiem od domu do domu. Gospodynie, które odwiedził ,,kurek”, czyli kogucik z dykty na wózku, chętnie obdarowywały chłopców ciastem, pisankami, pieniążkami wierząc, że to przyniesie im urodzaj i dostatek.

Więcej…

 

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie mogą występować solowo lub w duetach. Mają oni za zadanie zaśpiewać dowolną piosenkę anglojęzyczną (w tym również piosenkę z podręcznika szkolnego), przygotować podkład muzyczny w formie pliku (bez warstwy słownej!), nauczyć się tekstu piosenki na pamięć oraz – nieobowiązkowo – przygotować choreografię lub/ i stroje. 

Więcej…

 

Konkurs "Telefonem ucz się i odkrywaj świat"

Rusza V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacji z Panem T.I.K-iem – Telefonem ucz się i odkrywaj świat”, organizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Więcej…

 

Finaliści Opolskiego Konkursu Programistycznego

RCRE Lego WeDoo 2015

23.03.2015 r. odbyła się I edycja Opolskiego Konkursu "RCRE Lego Wedo 2015", którego organizatorem było Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. W konkursie wzięło udział 36 drużyn z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Kret - kl. IV b, Paweł Rzitka - kl. IV b, którzy wykazali się umiejętnościami w dziedzinie programowania, otrzymując tytuł finalistów.

Gratulujemy!

Więcej…

 

Ogólnoświatowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

Ogólnoświatowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu świętujemy od kilku lat. Tegoroczne obchody trwały przez okrągły tydzień od 09-13.02.2015r. Aby rozpropagować imprezę i zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa przygotowano plakaty i gazetki informacyjne na korytarzu szkoły oraz w poszczególnych klasach. W ramach obchodów wszyscy uczniowie mogli  uczestniczyć w e-learningowych kursach.
Hasło tegorocznych obchodów kładło nacisk na współpracę międzypokoleniową. Starałyśmy się uświadomić dzieciom, rodzicom i dziadkom, że są osobami współodpowiedzialnymi za to, aby korzystanie z sieci było bezpieczne, zgodne z zasadami netykiety i kulturalne.

Więcej…

 

Międzynarodowy konkurs Baltie 2015

Konkurs "Baltie" to indywidualny międzynarodowy konkurs programowania w języku Baltie 3. Jest on przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, uczelni oraz dla organizacji pracujących z dziećmi. Konkurs prowadzony jest na konkursowym serwerze SGP - platforma konkursowa Baltie.

Szkoła została już zgłoszona do konkursu, a zainteresowani uczniowie, którzy chcą wziąć w nim udział  mogą zgłaszać  się do pani Agnieszki Kret do dnia 18.03.2015r. (sala 224)

Uczniom, którzy już otrzymali dane do logowania przypominamy, że po zalogowaniu na stronie www.baltie.pl można pobrać darmową wersję programu.

Więcej…

 

BĄDŹ EKO!

W nawiązaniu do międzynarodowego Dnia Ziemi 2015 zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w IV edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY, ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY.

Więcej…

 

XV Gminny Konkurs Recytatorski

„Nysa w poezji”

Wszystkich sympatyków poezji oraz miłośników naszego pięknego miasta zapraszamy na

XV jubileuszową edycję Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Nysa w poezji".

Uroczystość odbędzie się 21 marca o godz. 9.00 w auli PWSZ przy ulicy Kościuszki. W zmaganiach konkursowych wezmą udział uczniowie gminnych szkół podstawowych. Jubileusz uświetnią pani Marta Klubowicz oraz pan Jacek Lubart - Krzysica, którzy zaprezentują swoje wiersze, a uczniowie i  absolwenci naszej szkoły w krótkim programie artystycznym udowodnią, że "wszystko jest poezją".

 

AKADEMIA S.O.S.

W piątek 6 lutego 2015 r. nasza szkoła przystąpiła do Nyskiej Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Celem Akademii jest zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz wspólne działania ukierunkowane na prowadzenie szkolenia w zakresie minisiatkówki i siatkówki.W piątek 6 lutego 2015 r. nasza szkoła przystąpiła do Nyskiej Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Celem Akademii jest zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz wspólne działania ukierunkowane na prowadzenie szkolenia w zakresie minisiatkówki i siatkówki.

Więcej…

 

Sukces w Wojewódzkim Konkursie Historycznym

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie Historycznym. Aż trzech z nich doszło do finału wojewódzkiego, gdzie jeden wywalczył tytuł laureata, a dwóch – finalisty. Wcześniej, byli zdecydowanie najlepsi na etapie gminnym, gdzie zajęli I, II i IV miejsce.

Więcej…

 

Konkurs plastyczny dla klas 1-3

„W Trosce o Środowisko – przyroda widziana oczyma dziecka”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu zaprasza dzieci klas 1-3 szkół podstawowych województwa opolskiego do udziału w drugiej edycji Konkurs plastycznego „W Trosce o Środowisko – przyroda widziana oczyma dziecka”.

Więcej…

 

Dzień Otwartych Drzwi 2015

W dniu 14 lutego 2015 roku odbył się w naszej szkole „Dzień Otwartych Drzwi”. Przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzinami stawili się licznie, aby zobaczyć jak wygląda życie ucznia. Po zaprezentowaniu szkoły przez panią dyrektor i Kubusia Puchatka odbyło się zwiedzanie. Przedszkolaki wzięli udział w pokazowych  zajęciach, m.in. komputerowych, artystycznych, przyrodniczych, językowych, matematycznych czy też sportowych.

Więcej…

 

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

dostarczania artykułów oświetleniowych i elektrycznych, materiałów eksploatacyjnych do drukarek, kserokopiarek i faksu, środków czystości, materiałów biurowych i papieru kserograficznego do Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie

Załącznik (zobacz)

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 
LOGOWANIE