Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Dzień Otwartych Drzwi 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami do naszej szkoły na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w sobotę 24 lutego 2018 roku w godz. 10.00 - 12.00.

PRZYJDŹ I POZNAJ NAS!

Serdecznie zapraszamy!

Więcej…

 

Gala "Małego Trytona Nyskiego"

W sobotni wieczór - 3 lutego - podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury wręczono wyróżnienia dla najzdolniejszych mieszkańców naszego miasta. Do nagrody Małego Trytona nominowano dziesięcioro młodych ludzi, którzy wyróżnili się w działalności na rzecz innych i osiągnęli sukcesy na niwie artystycznej, sportowej czy naukowej. W tej grupie wybitnych i świetnie zapowiadających się nysian znalazło się aż dwóch uczniów naszej szkoły: Jakub Kret oraz Michał Rajkowski.

Obu gratulujemy i życzymy jeszcze wielu równie spektakularnych sukcesów.

Więcej…

 

Wizyta pana Andrzeja Pająka - przyrodnika i badacza zwierzęcych obyczajów

Zaraz po feriach gościliśmy w naszej szkole przyrodnika, pasjonata i badacza zwierzęcych obyczajów pana Andrzeja Pająka. Tym razem z właściwą sobie swadą i poczuciem humoru zaprezentował nam ssaki - najdoskonalsze kręgowce. Przybliżył młodym słuchaczom sposoby rozmnażania, odżywiania i opieki nad maluchami. Wskazał, z jak ogromną odpowiedzialnością wiąże się hodowla zwierzątek w domu.

Więcej…

 

Zapraszamy na II Galę "Małego Trytona Nyskiego"

Wszystkich uczniów, rodziców i sympatyków naszej szkoły zapraszamy na II Galę "Małego Trytona Nyskiego",

która odbędzie się 3 lutego 2018 r. o godz.17.00 w Nyskim Domu Kultury.

Wśród pięciorga młodych ludzi  nominowanych przez Kapitułę konkursową do tytułu w kategorii od 10 do 15 lat jest aż dwóch naszych uczniów:

Jakub Kret z kl.VIIb oraz Michał Rajkowski z kl. VIIa.

Mamy nadzieję, że w sobotę będzie im kibicować liczna grupa młodzieży z naszej szkoły. Tym bardziej, że wieczór uświetni występ Oliwii Wieczorek młodej gwiazdy znanej z programów: "Mali Giganci" oraz "Must Be The Music".

Bilety w cenie 5 zł będą do nabycia od jutra w sekretariacie szkoły lub w NDK.

Więcej…

 

Sukcesy naszych UCZNIÓW

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy VIIb

Nina Słobodzian oraz Jakub Kret

zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego aż dwóch konkursów: Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, a także Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Gratulujemy i życzymy im najwyższych laurów w obu konkursach.

Więcej…

 

Pogodynki z klasy IV

Uczennice klasy IV b w ramach zajęć innowacyjnych z przyrody przygotowały prezentacje prognozy pogody. Temat zajęć był powiązany z wcześniej zdobytą wiedzą na temat podstawowych zjawisk atmosferycznych, znajomości głównych i pośrednich kierunków geograficznych oraz znajomością położenia głównych miast na mapie Polski. Głównym celem zajęć była analiza prognozy pogody podawanej przez prasę, radio, telewizję przewidywanie pogody na podstawie obserwacji zjawisk występujących w przyrodzie oraz opracowywanie i przedstawianie własnych map pogody.

Więcej…

 

Mały Tryton Nyski 2018

Kapituła konkursowa spośród nadesłanych kandydatur, wybrała dziesięciu nominowanych, którzy powalczą o statuetkę Małego Trytona Nyskiego. W kategorii od 10 do 15 lat nominowano dwóch naszych uczniów:

Jakub Kret i Michał Rajkowski.

Nagroda to wyróżnienie dla  najmłodszych mieszkańców miasta nie tylko za osiągnięcia sportowe, czy wyniki w nauce. To także uznanie działań wpisujących się w szeroko pojętą promocję naszego miasta i działalność charytatywną na rzecz społeczności lokalnej.

Więcej…

 

NAUCZYCIEL INNOWATOR

We wtorek 9 stycznia odbyła się w naszej szkole bardzo miła uroczystość. Odwiedzili nas Burmistrz Nysy pan Kordian Kolbiarz oraz Dyrektor GZO pan Adam Fujarczuk. Powodem tej wizyty było zdobycie przez naszą nauczycielkę panią Agnieszkę Kret tytułu NAUCZYCIELA INNOWATORA. Sukces pani Agnieszki jest tym większy, że to jedyny pedagog w województwie uhonorowanym tym zaszczytnym mianem.

Więcej…

 

http://www.nysa.eu/nysa/web/uploads/pub/pages/page_1956/text_images/g%C5%82osowanie.jpgBUDŻET OBYWATELSKI 2018

zapraszamy do głosowania na BUDŻET OBYWATELSKI

Zaplanowaliśmy modernizację placu zabaw

nr zadania: BO/13/2018

Karty do głosowania dostępne w sekretariacie szkoły, na szkolnej stronie internetowej oraz w Urzędzie Miejskim na ul. Kolejowej 15.

Wypełnione karty można przynieść do sekretariatu w SP3 lub złożyć bezpośrednio w Urzędzie Miejskim. Można też głosować drogą elektroniczną poprzez stronę: https://umnysa.formularze.org/index.php/e-form/1044.html

Więcej…

 

Matematyka inaczej - PROJEKTY

ŚWIĄTECZNE ZBIORY ZADAŃ i OZDOBY ŚWIĄTECZNE to projekty realizowane na lekcjach matematyki w tygodniach przedświątecznych. Pierwszy  przeznaczony był dla klas IV i V, a drugi - VI i VII.

Projekty miały na celu: wdrożenie do samodzielnego zdobywania informacji, wykorzystanie wiedzy w praktyce, opracowanie zadań tekstowych o tematyce mikołajkowej, bożonarodzeniowej lub noworocznej z rozwiązaniami, tworzenie i planowanie prac w grupie, współpraca w zespole, rozwijanie umiejętności manualnych.

Więcej…

 

Jasełka

W magiczny czas świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas klasy IIa i IIb, przedstawiając w pięknie udekorowanej salce korekcyjnej jasełka. Spektakl był niezwykle żywiołowy i zabawny. Młodzi adepci sztuki aktorskiej stanęli na wysokości zadania, odgrywając swoje role z wdziękiem i humorem - po prostu po mistrzowsku.

Więcej…

 

Podobny obrazOgłoszenie

W II semestrze w naszej placówce w ramach ewaluacji wewnętrznej przeprowadzona zostanie Diagnoza kompetencji nauczycieli i uczniów w zakresie odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych. Określenie potrzeb nauczycieli i uczniów w zakresie doskonalenia tej umiejętności.

 

Wynik polskiej edycji XII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2017

Pragniemy poinformować, że nasza uczennica z klasy 6a

Zuzanna Kołodziej, zajęła III miejsce

w polskiej edycji XII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Zuzanna odbierze swoją nagrodę na uroczystym zakończeniu konkursu, które odbędzie się 9 marca 2018 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

Zaproszenie do złożenia oferty

Przygotowanie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie (pobierz)

 

 

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z województwa opolskiego

W środę 29 listopada, przedstawiciele naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystość Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Opolskiego za rok szkolny 2016/2017. W kategorii szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie zajęła 5 miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni, ponieważ w klasyfikacji sportowej wzięło udział ponad 150 szkół podstawowych województwa opolskiego.

Więcej…

 

Bal na Olimpie

Jak co roku w listopadzie klasy piąte  przygotowują bal, na którym bawią się  najznakomitsi bogowie, najpiękniejsze boginie, najwdzięczniejsze nimfy oraz najdzielniejsi herosi. Również  w tym roku mogliśmy  podziwiać dwór Zeusa i Hery w wykonaniu klasy Va, Vb i Vc przygotowane przez nauczycielki p. W. Zatylną p. A. Kuras i p. D. Kozioł. Było  jak zwykle zachęcająco!

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla zmęczonych aktorów oraz pomoc przy dekoracji.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Ku pamięci Kresowiaków
    W minionym tygodniu Nysa ponownie gościła Kresowian. Wszystko za sprawą XXXII zjazdu koleżeńskiego Tarnopolan. Było serdeczne powitanie, ale także poważna debata o przeszłości Polski i Ukrainy.
  • Akcja odkomarzania
    Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego zaczynają przypominać o sobie komary i kleszcze. Rosnąca ilość zachorowań na boreliozę oraz coraz częstsze odczyny alergiczne po ukąszeniach skłoniły Gminę Nysa do akcji odkomarzania.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 
LOGOWANIE