Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Warsztaty z Freestyle Footballu

W marcu 2018 r. naszą szkołę odwiedził pan Dawid Krzyżowski wraz z przyjacielem panem Anshu Johnem. Obaj panowie są pasjonatami freestyle football - to znaczy wykonywania trików piłką nożną. Anshu John jest studentem architektury i pochodzi z Dubaju. Młody sportowiec przy okazji pokazu swoich umiejętności, zaprezentował  uczniom naszej szkoły piękno swojego miasta oraz zwyczaje mieszkańców Dubaju. Pan Dawid Krzyżowski jest mieszkańcem Nysy, który rozsławił nasze miasto licznymi sukcesami, m. in. reprezentowaniem Polski w Mistrzostwach Świata w Brazylii i zakwalifikowaniem się do najlepszej ósemki.

Więcej…

 

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie MEN „Nauczyciel-Innowator”

7 marca pani Agnieszka Kret uczestniczyła w wyjątkowej uroczystości, która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Przybyli tam laureaci organizowanego przez MEN konkursu "Nauczyciel-Innowator", w którym zaprezentowali najciekawsze, najbardziej nowatorskie scenariusze lekcji z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Pani Agnieszka odebrała nagrodę z rąk Minister Edukacji pani Anny Zalewskiej.

Z każdego województwa został uhonorowany tylko jeden nauczyciel i jeden projekt, toteż jesteśmy szczególnie dumni i składamy Naszej Pani Innowatorce serdeczne gratulacje!

Więcej…

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień liczby pi

DZIEŃ LICZBY PI

Dnia 14 marca 2018 r odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Liczby Pi. Uczniowie klas czwartych upiekli okrągłe ciasteczka z symbolem liczby Pi,  które rozdawali podczas  przerw lekcyjnych. W ramach obchodów wykonano gazetkę, zorganizowano konkurs na najlepszy strój inspirowany liczbą Pi i konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia liczby Pi.

Więcej…

 

NASI OLIMPIJCZYCY

Dobiegły końca zmagania uczniów w konkursach przedmiotowych. Z dumą i ogromnym zadowoleniem informujemy, że dwoje naszych uczniów:

Nina Słobodzian i Jakub Kret

zdobyło laury aż w dwóch konkursach. Nina jest podwójną laureatką: Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. W tych samych konkursach Jakub zdobył zaszczytny tytuł finalisty.

Więcej…

 

Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji"

W sobotę 17 marca odbył  się w naszej szkole - już osiemnasty - doroczny Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji". I choć za oknami szalała zima, na scenie panowała ożywcza atmosfera, którą podkreślała piękna, wiosenna dekoracja.

W tym roku w repertuarze recytatorów pojawiły się teksty bardzo zróżnicowane: od lekkich i zabawnych wierszy dla dzieci po utwory przejmujące i bardzo trudne w odbiorze. Jednak wszyscy młodzi deklamatorzy stanęli na wysokości zadania, wykazując się ogromną wrażliwością, dobrą emisją głosu i ciekawą interpretacją.

Więcej…

 

Z wizytą w stolicy Polski

7 marca uczniowie klasy 4a przebywali na wycieczce w Warszawie. Uczniowie tej klasy uczestniczyli w lekcji, przeprowadzonej przez panią Kret według nagrodzonego przez MEN scenariusza. Dzieci towarzyszyły pani Agnieszce, która tego dnia  miała odebrać nagrodę z rąk Minister Edukacji. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w stolicy Polski. Wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem, o 3:00. Po kilkugodzinnej podróży dotarli do Warszawy. Najpierw uczestnicy wycieczki podziwiali imponujące widoki Warszawy i okolic z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.
Kolejnym punktem zwiedzania był Sejm, a więc miejsce, w którym zapadają najważniejsze decyzje w sprawach naszego państwa i jego obywateli.

Więcej…

 

Przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek”

W ramach współpracy zespołu biblioteczno - świetlicowego w środę 28.02.2018r. dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej pod opieką pani Katarzyny Michalec wystąpiły w przedstawieniu pt.: „Czerwony Kapturek”. Na widowni zasiadły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pozostałe dzieci przebywające w tym czasie w świetlicy. Uczniowie sami od dwóch tygodni w trakcie zajęć świetlicowych przygotowywali poszczególne części spektaklu. Wykonali samodzielnie kukiełki, scenografię oraz uczestniczyły w tworzeniu scenariusza przedstawienia.

Więcej…

 

Muzeum Motoryzacji w Paczkowie

W poniedziałek 27 lutego, klasa 1b i 3c uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Motoryzacji w Paczkowie. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z tajnikami działania samochodów oraz podziwiania zgromadzonych tam eksponatów. Brali udział w licznych doświadczeniach fizycznych i poznali prawa dynamiki.

Więcej…

 

Znalezione obrazy dla zapytania Odyseja UmysłuOdyseja Umysłu - sukces naszej drużyny!

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Celem programu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dzieci i młodzież uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Więcej…

 

MŁODZI ODKRYWCY TRÓJKI - DNI OTWARTE 2018

Dzisiejszego dnia otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla bardzo oczekiwanych gości. W szkolnych murach gościliśmy  siedmiolatków oraz ich rodziców. Chętnych do zwiedzenia szkoły nie brakowało, a młodzi ODKRYWCY TRÓJKI wyszli z naszych progów zadowoleni.

Więcej…

 

Dzień Otwartych Drzwi 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami do naszej szkoły na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w sobotę 24 lutego 2018 roku w godz. 10.00 - 12.00.

PRZYJDŹ I POZNAJ NAS!

Serdecznie zapraszamy!

Więcej…

 

Gala "Małego Trytona Nyskiego"

W sobotni wieczór - 3 lutego - podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury wręczono wyróżnienia dla najzdolniejszych mieszkańców naszego miasta. Do nagrody Małego Trytona nominowano dziesięcioro młodych ludzi, którzy wyróżnili się w działalności na rzecz innych i osiągnęli sukcesy na niwie artystycznej, sportowej czy naukowej. W tej grupie wybitnych i świetnie zapowiadających się nysian znalazło się aż dwóch uczniów naszej szkoły: Jakub Kret oraz Michał Rajkowski.

Obu gratulujemy i życzymy jeszcze wielu równie spektakularnych sukcesów.

Więcej…

 

Wizyta pana Andrzeja Pająka - przyrodnika i badacza zwierzęcych obyczajów

Zaraz po feriach gościliśmy w naszej szkole przyrodnika, pasjonata i badacza zwierzęcych obyczajów pana Andrzeja Pająka. Tym razem z właściwą sobie swadą i poczuciem humoru zaprezentował nam ssaki - najdoskonalsze kręgowce. Przybliżył młodym słuchaczom sposoby rozmnażania, odżywiania i opieki nad maluchami. Wskazał, z jak ogromną odpowiedzialnością wiąże się hodowla zwierzątek w domu.

Więcej…

 

Zapraszamy na II Galę "Małego Trytona Nyskiego"

Wszystkich uczniów, rodziców i sympatyków naszej szkoły zapraszamy na II Galę "Małego Trytona Nyskiego",

która odbędzie się 3 lutego 2018 r. o godz.17.00 w Nyskim Domu Kultury.

Wśród pięciorga młodych ludzi  nominowanych przez Kapitułę konkursową do tytułu w kategorii od 10 do 15 lat jest aż dwóch naszych uczniów:

Jakub Kret z kl.VIIb oraz Michał Rajkowski z kl. VIIa.

Mamy nadzieję, że w sobotę będzie im kibicować liczna grupa młodzieży z naszej szkoły. Tym bardziej, że wieczór uświetni występ Oliwii Wieczorek młodej gwiazdy znanej z programów: "Mali Giganci" oraz "Must Be The Music".

Bilety w cenie 5 zł będą do nabycia od jutra w sekretariacie szkoły lub w NDK.

Więcej…

 

Sukcesy naszych UCZNIÓW

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy VIIb

Nina Słobodzian oraz Jakub Kret

zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego aż dwóch konkursów: Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, a także Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Gratulujemy i życzymy im najwyższych laurów w obu konkursach.

Więcej…

 

Pogodynki z klasy IV

Uczennice klasy IV b w ramach zajęć innowacyjnych z przyrody przygotowały prezentacje prognozy pogody. Temat zajęć był powiązany z wcześniej zdobytą wiedzą na temat podstawowych zjawisk atmosferycznych, znajomości głównych i pośrednich kierunków geograficznych oraz znajomością położenia głównych miast na mapie Polski. Głównym celem zajęć była analiza prognozy pogody podawanej przez prasę, radio, telewizję przewidywanie pogody na podstawie obserwacji zjawisk występujących w przyrodzie oraz opracowywanie i przedstawianie własnych map pogody.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

AKADEMIA S.O.S.

NASZE MIASTO
  • Porządek obrad LVII Sesji Rady Miejskiej w Nysie
    W dniu 25 września 2018 roku o godz. 8:30 odbędzie się LVII Sesji Rady Miejskiej w Nysie.
  • Dzień bez samochodu
    Już w najbliższą sobotę (22.09) przypada Dzień bez Samochodu. Tego dnia zostawmy w garażu nasze cztery kółka i wybierzmy spacer, rower lub transport MZK. W sobotę będziemy mogli jeździć miejskimi autobusami za darmo.
GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 
LOGOWANIE